Tarihsel:
Whatsapp İndir Android ve Appstore Ücretsiz Yükle - Artova

Akıllı telefonlar üzerinden yapılan anlık mesajlaşma uygulaması Whatsapp'ı Facebook 2014 yılında 22 milyar dolara satın aldığında kullanıcı sayısı 450 milyon civarındaydı.

Facebook'un ardından 1 milyar sınırını geçen Whatsapp kullanıcılarının günlük olarak geçtiği mesaj sayısı da rekor düzeyde. Whatsapp üzerinden günde 42 milyar mesaj gönderiliyor. Whatsapp indir kullanıcılarının yazılı mesaj dışında 1,6 milyar fotoğraf ve 250 milyon video paylaşımı yaptıkları da kaydedildi.

1,6 milyar kullanıcı sayısı bulunan Facebook'un ardından bir milyar sınırını geçen ikinci sosyal medya uygulaması Whatsapp olarak kayıtlara geçti.

Uygulamanın Explore (Keşfet) isimli yeni eklenen tabında bulunan özellikler arasında popüler etiketler, popüler kişiler ve popüler yerler gibi seçenekler de yer alıyor. Yeni özellikler ilk olarak ABD’deki kullanıcılara sunuldu. İlerleyen günlerde farklı ülkelerde de bu yeni özelliklerin kullanıma sunulması bekleniyor.

Whatsapp Uygulaması İçin Tıklayınız Play Store’da Açınız

Whatsapp apple store indirmek için tıklayın

Facebook satın almıştı

Sosyal ağ Facebook tarafından 2012 yılında 1 milyar dolara satın alınan Instagram’ın üye sayısı 300 milyon. Sosyal ağa günde 70 milyon fotoğraf yükleniyor.

Şimdiki haberimiz Android kullanıcılarının pek çoğunu -hatta hemen hepsini- ilgilendirecek ortak bir paydaya sahip: Facebook!

Kuşkusuz pek çoğunuzda Facebook yüklü. Hatta pek çoğunuz bu habere bile Facebook üzerinden eriştiniz. Peki ya Facebook olmasa?

Facebook'suzluğun hayatınızda ne tür bir etki oluşturacağını kuşkusuz siz bilirsiniz ama bizim bildiğimiz şu ki telefonunuz oldukça derinden bir oh çekecek!

Şöyle ki Russell Holly isimli bir blogger'ın yaptığı teste bakılırsa, Facebook'un kaldırıldığı bir telefonun batarya ömrü %20 artarken uygulamaların açılış süresi de %15 hızlanmış!

Facebook'un aktifken bataryayı adeta içtiğini zaten biliyoruz ama sorun şu ki arka planda çalışırken dahi ciddi miktarda güç tükettiği belirtiliyor. Velhasıl denemesi basit, en azından bir günlüğüne kaldırın ve sonucu kendiniz görün...

- Ee kaldıracak mısınız?

- Tabii ki hayır! :)

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
mahir nebiyev 2 yıl önce

V

Misafir Avatar
mahir nebiyev 2 yıl önce

0553493151

Misafir Avatar
elmir xa 2 yıl önce

men vahtsappı nece yükleyim menede öyredinde

Misafir Avatar
pasazade sevinc 2 yıl önce

nece yukluyuller axi bunu yuklenmir

Misafir Avatar
aye neter gelir bu? 2 yıl önce

qadan alim qaaa bu neter gelir

Misafir Avatar
Alik Musayev 2 yıl önce

Wahtccap yuklemek

Misafir Avatar
Zehra Dönmez 2 yıl önce

Bende istiyorum

Misafir Avatar
Sebi Hicran 2 yıl önce

Men Watsap yukluye bilmirem

n

Misafir Avatar
emel 2 yıl önce

whatsap

-Beğenmedim(0)

Üniversiteler ne zaman açılıyor? 2016 2017...
Milyonlarca üniversite öğrencisi bu sorunun yanıtını arıyor. Üniversiteler ne zaman açılacak? Öğrencilerin...

Haberi Oku