Teknoloji:
2016 Şubat Öğretmen Atamaları Kontenjanları Tahmini Branş Dağılımı - Beşikdüzü

Yükseköğretim Kanunu ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasın Dair Kanun Teklifi, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda kabul edildi.

Kabul edilen teklife göre, 31 Aralık 2015 tarihinde sona erecek olan 'Öğretim üyeleri için öngörülen emeklilik yaşı, devlet üniversitelerinde görev almaları şartıyla 72 yaşını doldurulduğu tarihtir' uygulaması 31 Aralık 2016'ya kadar uzatılacak.

Hazine'ye veya DSİ'ye ait deniz ve iç sularda ya da bu yerlerden alınarak karada yapılacak su ürünleri üretim tesislerinde veya su ürünleri yetiştiriciliği yatırımlarında ihtiyaç duyulan su ve su alanlarıyla deniz ve iç sulardaki su ürünleri istihsal hakkının kira teknik şartları, süreleri ve yıllık bedellerinin, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığınca belirlenme süresi 1 Ocak 2017'ye kadar uzatılıyor.

Vakıflar, burs vermek için 31 Aralık 2016'ya kadar bağış alabilecek.

Türk Silahlı Kuvvetleri'nde (TSK) sözleşmeli olarak istihdam edilen erbaş ve erlerin brüt asgari ücret esas alınarak belirlenen maaşları, subay, astsubay ve uzman erbaşlar dahil TSK'daki kamu görevlileri gibi memur aylık katsayısı esas alınarak belirlenecek.

Teklifle, askeri öğrencilerin harçlıkları da artırılacak. Askeri öğrencilerin harçlıklarının hesaplanmasında, 'teğmen rütbesinin birinci kademe brüt aylığı' yerine '6528 gösterge rakamının memur aylık katsayısıyla çarpımı sonucu bulunacak tutar' esas alınacak.

Kamu İhale Kanunu'nun, hizmet alımlarında ihale öncesi ilgili kurumlardan uygun görüş alınması ve personel çalıştırılmasına dayalı hizmet alımlarıyla ilgili sözleşmelerin uygulanması sürecinde yer alan görevlilerin sorumlulukları ve bunlar hakkındaki idari yaptırımları düzenleyen maddesinin ilgili fıkrasının bu yıl sonunda dolacak olan yürürlük tarihi, 30 Haziran 2016'ya kadar uzatılacak.

Milli Eğitim Bakanlığı'na 12 bin 500 öğretmen kadrosu ihdas edilecek.

Teklife 4 madde de ihdas edildi.

Bu maddelere göre, er ve erbaşlar ile askeri öğrencilerin harçlıklarının hesaplanmasında esas alınan ve hala uygulanan gösterge rakamları yüzde yüz oranında artırıldı. Buna göre, 38 TL alan erler 76 TL; 43 TL alan onbaşılar 86 TL; 49 TL alan çavuşlar 97 TL alacak.

Yapılan bir başka düzenlemeyle, 2003 öncesi ve sonrası göreve başlayan astsubayların başlangıç derece kademeleri ile eğitim seviyelerine bağlı olarak yapılan intibak işlemlerinde paralellik sağlanıyor.

Öte yandan, kamu payı yüzde 50'den az olan ve Borsa İstanbul'da işlem gören şirketlere ilişkin, ilgili mevzuat uyarınca düzenlenen bağımsız denetim raporlarının Sayıştay'a gönderilmesi; Sayıştay'ın, kendisine sunulan bu raporları esas alarak hazırlayacağı raporu TBMM'ye sunmasına ilişkin madde tekliften çıkarıldı.

2016 Şubat  Öğretmen Atamaları -Branş Branş Öğretmen İhtyaçları Tablosu.  Hangi branşta ne kadar öğretmen açığı var belli oldu. Atama bekleyen Bilişim Teknolojisi Öğretmen adayları il milli eğitim müdürlüklerinden aldıkları verilerle her alanda ne kadar öğretmen açığı olduğunu hesaplayarak sitemizin mail adresine tablo halinde gönderdi.

Bilişim Teknolojisi Öğretmen adaylarının hazırladığı öğretmen atamaları branş ihtiyaç tablosuna göre 63 İlde  en çok öğretmen açığı bulunan branşlar şu şekilde :

1)İngilizce
2)Din Kült. ve Ahl.Bil.
3)Sınıf Öğretmenliği
4)Özel Eğitim
5)Rehberlik
6)İlköğretim Matematik Öğr.
7)Okul Öncesi Öğrt
8)Türkçe
9)Beden Eğitimi
10)Fen Bilimleri/Fen ve Teknoloji
11)Matematik
12)Türk Dili ve Edebiyatı
13)Bilişim Teknolojileri
14)Arapça
15)Müzik
16)Teknoloji ve Tasarım
17)İ.H.L. Meslek Dersleri
18)Biyoloji
19)Sosyal Bilgiler
20)Kimya/Kimya Teknolojisi

Şubat ayında yapılacak öğretmen atamaları en çok bu 20 branşa olacak. Öğretmen atamaları için 30 Bin kadro MEB'e tahsis edildi. En çok öğretmen açığı olan bu 20 branşa toplam kadronun %90'ının verileceği tahmin ediliyor.

Sizce Şubat Ayında En Çok Hangi Branşta Atama Yapılmalı Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
Tarihçiiii 4 yıl önce

Bu haksızlığa nasıl bir vijdandir düşünmüyor yeter artik tarih öğretmeni de hakkini alsin... 2000 -3000 kontenjan verilsin

Misafir Avatar
kuyumculuk teknolojisi 4 yıl önce

meslek öğretmenleri unutulmamalı!

Misafir Avatar
GRAFİK ÖGRETMENLİGİ 4 yıl önce

150 Atama bekliyoruz.yaz atamasını telafi etmeniz gerek

Misafir Avatar
besyo 4 yıl önce

Beden egitimine 3000 kadro

Misafir Avatar
BİLEŞİM 4 yıl önce

en az 1700 atama bekli̇yoruz

Misafir Avatar
edebiyat 4 yıl önce

4000

Misafir Avatar
Türkçe 4 yıl önce

Türkçe sıralamada ilk beşte yer almazsa yazıklar olsun o zaman bu ülkeye. Ana dili verilen değer bu mu ?

Misafir Avatar
Imt 4 yıl önce

Turkce yazan arkadas salak misin acik oneme gore mi belirleniyor

-Beğenmedim(1)
Misafir Avatar
TÜRK DİLİ VE EDEBİYATI 4 yıl önce

4000 atama bekliyoruz

Misafir Avatar
sizin toplam açık sayınız okadar zaten 4 yıl önce @TÜRK DİLİ VE EDEBİYATI

tüm açığınızı mı kapatsınlar yani? diğer atama bekleyen edebiyatçılar ne yapacak buarada?

-Beğenmedim(0)
Misafir Avatar
sizin açık 4000 var mı? 4 yıl önce @TÜRK DİLİ VE EDEBİYATI

neye göre 4000 istiyorsunuz?

-Beğenmedim(0)

Üniversite Kayıt Dondurma İşlemleri Nasıl...
üniversite eğitiminize devam edemeyecek durumdaysanız kaydınızı sildirmenize gerek bulunmamakta bunun yerine...

Haberi Oku