Teknoloji:
Askerlik Durum Belgesi E Devlet Çıktı Al Öğren Sorgula - Çaykara

Teknolojinin hayatımıza girmesiyle beraber online olarak yapılabilen işlemlerin sayısı arttı. Böylece eskiden saatler süren yorucu işlemler yerine artık tek bir tıkla sonuca ulaşılabiliyor.

ONLİNE ASKERLİK DURUM BELGESİ SORGULAMA

Askerlik Durum Belgesi Sorgulama işlemini online olarak gerçekleştirmek için öncelikle ‘https://www.turkiye.gov.tr/’ web adresine gitmelisiniz. Açılan sayfada sağ üst köşedeki ‘Sisteme Giriş’ butonuna tıklamanız ve T.C. kimlik numaranız ile e-Devlet şifreniz yardımıyla giriş yapmanız gerekmektedir. Ardından ise ‘https://www.turkiye.gov.tr/askerlik-durum-belgesi-sorgulama’ web adresinde sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

E-DEVLET MOBİL İMZA İLE ASKERLİK SORGULAMA

Askerlik Durum Belgesi E Devlet Çıktı Al Öğren Sorgula PTT şubelerinden alacağınız şifre dışında mobil imza ile de askerlik sorgulama işleminizi yapabilirsiniz. Bunun için bağlı olduğunuz GSM şirketi ile irtibata geçerek bu hizmeti kullanmak istediğinizi belirtmelisiniz. Mobil imza hizmeti için GSM şirketiniz her ay sizden belirli bir tutarda hizmet bedeli tahsil ederek hizmeti kullanmanızı sağlamaktadır.

ELEKTRONİK İMZA İLE E-DEVLET ASKERLİK SORGULAMA

Mobil imzanın yanı sıra elektronik imza ile de e-devlet üzerinden sorgulama işlemlerinizi gerçekleştirebilir ve askerlik durumunuzu öğrenebilirsiniz. Elektronik imza hizmeti ile e-devlet üzerindeki diğer sorgulama işlemlerini de rahatlıkla yapabilirsiniz.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Üniversite Kayıt Dondurma İşlemleri Nasıl...
üniversite eğitiminize devam edemeyecek durumdaysanız kaydınızı sildirmenize gerek bulunmamakta bunun yerine...

Haberi Oku