Teknoloji:
Direksiyon Sınavı ne zaman dikkat edilmesi gerekenler fizan - Zile

Direksiyon Sınavında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Araca oturduğumuz anda yanımızda size direksiyon eğitimini veren öğretmeniniz oturmaktadır. Arkada ise görevli olan müfettişler oturmaktadır. Direksiyon sınavımıza başlamak için önce Koltuğumuzun ayarlanması gerekir koltuğumuzu ayarladıktan sonra emniyet kemerimizi takmamız sonra aracımızı çalıştırmadan önce debrajımızla aracımızı boşa alıp çalıştırıp sonra el firenini indirdikten sonra aracın hareketini sağlamamız gerekir.

Direksiyon sınavı esnasında aracın standart kullanımıyla ilgili aracın yavaşlamasından , hızlanmasına kadar arkada görevli olan müfettişler tarafından inceleme yapılmaktadır . Müfettişlerin elinde bir takip formu bulunmaktadır. Bu formda bazı değerlendirme notları bulunur. Bu notların içinde en çok üzerinde durdukları Heyecanlı olan sürücüden 10 puan kırılmaktadır. Direksiyon hakimiyeti zayıf olan bir kimseden çok puan kırılmaktadır ve ayrıca aracı kullanırken sağa sola dönüşlerde ki manevralarda ki kabiliyetinin yeterli olmaması da not kırılmasına sebep olabilmektedir.

Direksiyon sınavında nelere dikkat etmeliyiz ?

Direksiyon sınavlarında 70 başarı puanıdır. 70 Puanın altında başarılı olanlar bir sonra yapılacak tekrar olan direksiyon sınavına katılmaları gerekir. Direksiyon sınavı için her adaya 5 hak tanınmaktadır. Beş hak sonunda başarısız olunduğunda yeniden teorik eğitimlerle başlaması gerekmektedir. Sınav sırasında görevli olan müfettişler herhangi bir şaşırtmalı soru sormamaktadır.

Sorular genelde araç ile ne tarafa dönülür ne tarafta durulur gibi bilgileri sizlerden uygulamalarını isterler . Ayrıca siz aracı kullanırken kullanımınızdaki tekniklere bakarak puan verirler . Direksiyon sınavları artık şehir içlerinde yapılmalıdır. Şehir içinde sokaklara girerek yaklaşık 4 km gibi bir güzergah içinde ışıklı cihazlarda durarak eğitim programı dahilinde sınav tamamlanır . Sınav esnasında karşımıza araç kullanımı ile alakalı bir sürü uygulama imkanlarını yapmaya sahip oluruz ve görevliler tarafından da değerlendiriliriz.

 

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
omer f.y. 2 yıl önce

Niye ayni sacma haberi verip verip duruyosunuz ya siz! Manyakmisinz!

Üniversite Kayıt Dondurma İşlemleri Nasıl...
üniversite eğitiminize devam edemeyecek durumdaysanız kaydınızı sildirmenize gerek bulunmamakta bunun yerine...

Haberi Oku