Teknoloji:
E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi VBS MEB Giriş - Trabzonun ilçeleri

E Okul sistemi üzerinden öğrencilerin okul durumları ile ilgili pek çok konu hakkında bilgi almak mümkün. E-Okul üzerinden öğrencilerin şu bilgilerine ulaşılabilir:

- devamsızlık durumları

- yazılı notları

- karne notları

- sınav tarihleri

- aldığı belgeler

- yıl sonu notları

- haftalık ders programı

- nakil durumu

- sınıf bilgileri 

E-Okul vbs giriş nasıl yapılır?

E-Okul veli bilgilendirme sistemi giriş yapacak olan velilerin öncelikle https://e-okul.meb.gov.tr/ adresine giriş yapması gerekiyor. Bu sayfayı açtıklarında karşılarına çıkan panelde öğrencilerinin kimlik bilgileri ve okul numarasını kullanmaları lazım. Erişim sağlandıktan sonra e okul portalı için menü ve bilgi alanlarının yer aldığı yeni bir sayfa açılacaktır. Bu sayfalar üzerinden ulaşmak istediğiniz bilgilere kolaylıkla erişim sağlayabilirsiniz. E Okul giriş işlemi için yukardaki linki kullanabilirsiniz.

Milli Eğitim Bakanlığı MEB e okul veli bilgilendirme sistemini (VBS) hayata geçirdi. Öğrencilerin okulla ilgili bütün bilgileri e-okul vbs üzerinden artık okula gitmeden öğrenilebiliyor. Bu yüzden e okul vbs en çok velilerin işlerini kolaylaştırıyor. Peki e okul vbs giriş ile hangi bilgilere ulaşılır? İşte detaylar!

E OKUL VBS GİRİŞ YAPMAK İÇİN TIKLAYIN!

E Okul VBS giriş ile hangi bilgilere ulaşılır?

E-OKUL

Okullarda internet sistemine son derece iyi ayak uydurulmuş bir sistem vardır. Öğrencilerin ve de velilerin istedikleri zaman e-okul adı verilen sisteme giriş yaparak devamsızlık bilgilerini, sınav notlarını ve daha pek çok bilgiyi bu sayede öğrenebilme imkânı sunulmuştur. Milli eğitim Müdürlüğünün sisteme koymuş olduğu bu uygulama en çok da veliler için iyi olmuştur. Artık aileler öğrencileri ile ilgi okuldaki her türlü bilgi hakkında bilgi sahibi olabileceklerdir. Böylelikle veliler çocukları ile her zaman ilgilenebilecekler. Öğrencilerinin eğitim durumlarını yakından takip etme şansı bulmuş olacaklar.

Öğrenci ve öğretmen arasında olan bir eğitim ilişkisi açısından velilere de aynı zamanda büyük görev düşer. Bu sebeple velilerin, çocuklarının okul durumunu öğrenebilmeleri için etkin bir rol üstlenmiş olurlar. Her aile yoğun iş temposu içinde çocuklarına çok fazla vakit ayıramayabilirler. Okula gidip çocuğunun durumunu ne kadar çok öğrenmek isteseler bile buna vakitleri kalmayabilir. Bu e-okul sistemi aracılığı ile çok kolay bir şekilde ve de okula gitmeden çoğunuzu takip edebilir onun eğitim hayatını da görebilirsiniz. Üstelik bunun için yapmanız gereken tek şey internete erişiminizi sağlamak. Hatta ve hatta artık günümüzde akıllı telefonlara ya da tabletlere sahip insanlar iseniz bu uygulamadan yararlanmanız daha kolay. E-okul veli bilgilendirme sistemi uygulamasını akıllıtelefonlarınıza indirip çok büyük kolaylıkla istediğiniz bilgilere ulaşabilirsiniz. Her zaman bu sistem aracılığı ile istediğiniz bilgilere ulaşabilirsiniz. Okula gitmeden her konuda bilgi sahibi olmanız mümkündür.

Sisteme giriş yapabilmek için öğrencinizin T.C. kimlik numarasını ve de okuldaki öğrenci numarasını sisteme girmeniz yeterli olacaktır. Ve de orada bulunan güvenlik kodunu doğru bir şekilde ilgili alana girdikleri takdirde karşılarına en güncel bilgiler gelecektir. Bu sistem aynı zamanda da karne dönemlerinde karne notlarını ve ortalamalarını da barındırdığı için siteye giriş talebi oldukça fazladır.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
aslı koçer 2 yıl önce

ay bu öğretmenlerin bir havası varrrrr Allah belasını versin bu öğretmenlerin herkez beş alır öküzler yani şerefsiz öğretmenler bir yazar öküz ayı eşek öğretmenler şerefsiz oruspu öğretmenler

Misafir Avatar
Ayşe 2 yıl önce

Çok iyi.

Misafir Avatar
merak 2 yıl önce

muhjjmutxd gdfghtjuh gh ghg

Misafir Avatar
emre dursak 2 yıl önce

Düşüş md kgm

-Beğenmedim(0)
Misafir Avatar
merak 2 yıl önce

e okul yönetim bilgi sistemi yazın ilk başta yazıyor

Misafir Avatar
BARAN 2 yıl önce

b
eyedi̇m

Misafir Avatar
BARAN 2 yıl önce

si̇zi̇n ne ya

Misafir Avatar
semiha özbek 2 yıl önce

Neden acilmiyoooooo çok sinir bozuyo valla

Misafir Avatar
Negiz Demire 2 yıl önce

sınanav sunucları

Üniversite Kayıt Dondurma İşlemleri Nasıl...
üniversite eğitiminize devam edemeyecek durumdaysanız kaydınızı sildirmenize gerek bulunmamakta bunun yerine...

Haberi Oku