Teknoloji:
Facebook Giriş Yap Oturum Aç Nasıl Yapılır - Akçaabat

Facebook oturum aç Kullanıcılarının hesap güvenliğini sağlamak için başka birinin hesabınıza ulaşmayı denemesi durumunda bu durumu SMS ile haber veren Facebook bu uygulamayı rafa kaldırıyor.

Facebook dün itibariyle yaptığı bir duyuruda izinsiz giriş bildirimlerinin SMS ile iletilmeyeceğini duyurdu. Facebook tarafından yapılan açıklama şu ifadelere yer verildi: 
"Facebook hesabınız, birisinin hesabınıza erişmeyi denemesi halinde giriş uyarıları alacağınız şekilde tasarlanmıştır. 11 Kasım 2015 tarihi itibariyle bu bildirimleri e posta ve Facebook bildirimleri olarak alacaksınız. Artık SMS ile bildirim yapılmayacak. Bu değişiklik diğer bildirimleri etkilemeyecektir. "

1095 kişinin katılımıyla yapılan bir araştırmada, katılımcıların yarısı bir hafta boyunca Facebook'u kullanmadı, diğer yarısı ise sosyal ağı kullanmaya devam etti.

7 gün sonra yapılan analizlere göre, Facebook'u kullanmayanlar, kullananlara kıyasla daha hoşnut ve dengeli hissettiklerini bildirdi.

Facebook'u kullanmayan grup, daha iyi konsantre olup, daha az stresli hissettiklerini de vurgularken, kurdukları sosyal iletişimlerden de oldukça memnundular.

Kopenhag merkezli Happines Research Enstitüsü'nden Meik Wiking, “Sonuçlar bizi şaşırttı“ dedi. Wiking, iki grup arasındaki açık farkın görülebildiğini söyledi.

Facebook'ta sizi rahatsız eden veya profilinizi bulmasını istemediğiniz kim olursa olsun engelleyebiliyorsunuz. Ancak yıllardır kimsenin göremediği ve engellenemeyen bir kullanıcı var.

Facebook Giriş Yapmak ve Kaydolmak İçin Tıklayınız

The Independent'ta yer alan habere göre Facebook'un aynı zamanda kurucusu olan Mark Zuckerberg'i hiçbir şekilde kullanıcılar engelleyemiyor. 
Engellemeye çalışan kullanıcıların karşılaştıkları mesaj ise şu:

"Bu profil şimdilik engellenemiyor. Topluluk standartlarımıza aykırı olduğunu düşündüğünüz sayfaları veya profilleri şikayet edebilirsiniz. Bunu bir hata sonucu gördüğünü düşünüyorsan lütfen bize bildir."

Zuckerberg'in neden engellendiği belirtilmiyor ve bir 'teknik hata' olarak gösteriliyor. Oysa yıllardır bir tek Zuckerberg'in hesabında bu hata alınıyor ve engelleme işlemi gerçekleşmiyor.

40 milyonun üzerinde takipçisi bulunan Zuckerberg'in paylaşımları ortalama 100 bin beğeni alırken, paylaşımlara binlerce yorum yapılıyor.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
Abdurahman taştepe 2 yıl önce

Face

Misafir Avatar
xjglzyhsphsbpshunsl 2 yıl önce

Jzybpsgbspsubpauhs

Misafir Avatar
neşe metin karadana 2 yıl önce

Fecebook kaydolmak icin

Misafir Avatar
gul kiliç 2 yıl önce

Habire bisey cikariyo

-Beğenmedim(0)
Misafir Avatar
selenay dursun 2 yıl önce

Yani facebook açmayı çok istiyorum

Misafir Avatar
sinem 2 yıl önce

Facebook su kaynatti iyice

Misafir Avatar
Ömer turgut 2 yıl önce

Evet aynen katılıyorum f iyce şu kaynağı

-Beğenmedim(0)
Misafir Avatar
Ömer turgut 2 yıl önce

Evet aynen katılıyorum f iyce şu kaynağı

-Beğenmedim(0)
Misafir Avatar
suhan 2 yıl önce

Süper değil bence

Misafir Avatar
evin şen 2 yıl önce

Birsey anladiysam ne olayim

Misafir Avatar
hakan 2 yıl önce

H FSH h hg y

Üniversite Kayıt Dondurma İşlemleri Nasıl...
üniversite eğitiminize devam edemeyecek durumdaysanız kaydınızı sildirmenize gerek bulunmamakta bunun yerine...

Haberi Oku