Teknoloji:
HGS Ceza Sorgulama Geçiş İhlali Öğrenme Plaka No İle - Beşikdüzü

Kastamonu'nun Hanönü ilçesinde ikamet eden Hayri Ünal'ın 37 LH 806 plakalı traktörüne HGS'yi ihlal ettiği gerekçesiyle 184.25 Lira para cezası geldi. Mahmutbey Edirne otoyolunda Hızlı Geçiş Sistemini (HGS) ihlal ettiği gerekçesiyle 184.25 TL para cezasına çarptırılan traktör sürücüsü Hayri Ünal (53), traktörle otoyola girmediği halde ceza uygulandığını öne sürdü. Kastamonu'da yaşayan Ünal, gazetecilere yaptığı açıklamada, 2 yıl önce 21 Ağustos 2014 tarihinde Mahmutbey Edirne otoyolunda yer alan HGS sistemini ihlal ettiği gerekçesiyle 184.25 TL para cezası tebligatı gönderildiğini söyledi. Mahmutbey Edirne Otoyoluna gitmediği halde kendisine ceza yazıldığını öğrenen Ünal, yetkililere dilekçe yazarak yanlışlığın düzeltilmesini istedi. Ünal, "Bu traktör kepçe bırakın İstanbul'u Kastamonu'ya hatta Hanönü ilçesine bile gitmemiştir. Hanönü Orman İşletme Müdürlüğü Gökçeağaç Orman Deposunda çalışmaktadır. Mağduriyetimin giderilmesini istiyorum" dedi.

PTT Genel Müdürlüğü,Ulaştırma,Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı ve Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen çalışmalar sonucunda Hızlı Geçiş Sistemi araç sürücüleri eskiden olduğu gibi OGS ve KGS ücretli geçiş sistemlerinde bekledikleri gibi kart okutmakla uğraşmadan direkt geçiş sağlıyabiliyorlar.Bu tarz uygulamalar özellikle araçların çok yoğun olduğu saatlerde ve noktalarda trafiğin sıkışmasına yol açtığından  mobil teknolojiye sahiptir. Özellikle araçların ön camına yapıştırılan etiketi ile ücretli geçiş gişelerindeki  sistemleri mobil olarak aracın geçişi sırasında iletişime geçerek mobil olarak geçiş ücretini tahsil ediyor ki bu durumda araç sürücüleri araçlarını durdurmak durumunda kalmıyor.  
Araç sürücüleri internet üzerinden  bakiyelerini sorgulayabilir,ne kadar borçlarının olduğunu sorgulayabilirler.Özellikle günümüzde araç sürücülerinin HGS bakiye sorgulama işlemini internet üzerinden yapması olası bir HGS yükleme yap bakiye sorgulama tükenmesi gibi durumlar ile karşı karşıya kalmalarını önlüyor.Araç sürücüleri akıllı telefonlarından kart bakiyesini öğrenebilmesine olanak veren PTT Hizmetleri online hizmeti,araç sürücüleri tarafından sıklıkla kullanılıyor.Ancak araç sürücülerinin internet üzerinde yer alan bu PTT  Müşteri Hizmetleri’nin sağladığı fırsatlardan yararlanabilmeleri için öncelikli olarak online hizmetlere üye olmaları gerekiyor.


HGS GEÇİŞ İHLALİ SORGULAMAK İÇİN TIKLAYINIZ!

HGS BAKİYE SORGULAMAK İÇİN TIKLAYINIZ!  


Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
ahmet yalınız 4 yıl önce

Hgs borç sorgulama

Misafir Avatar
Fatih bostan 4 yıl önce

H G S

Üniversite Kayıt Dondurma İşlemleri Nasıl...
üniversite eğitiminize devam edemeyecek durumdaysanız kaydınızı sildirmenize gerek bulunmamakta bunun yerine...

Haberi Oku