Teknoloji:
Hizmet Dökümü SGK Prim Borç Sorgulama Nasıl Yapılır? - Trabzon

Çalışanlar SGK A4 hizmet dökümü alma, prim sorgulama, SGK prim borç sorgulama gibi birçok işlem internet üzerinden istenilen yer ve zamanda çok kolay bir şekilde gerçekleştiriliyor. Peki, SSK prim sorgulama, A4 hizmet dökümü alma işlemleri nasıl yapılır? T.C. kimlik no ile SGK prim borç sorgulaması nasıl yapılır? Adım adım SSK ve SGK sorgulama işlemleri adım adım haberimizde. 

SSK ve SGK prim sorgulama işlemleri artık online!

Vatandaşlar artık Sosyal Güvenlik Kurumu'nun internet hizmetleri sayfasından SGK ve SSK prim sorgulamaları ile ilgili bütün işlemleri istenilen yer ve zamanda gerçekleştirebiliyor. Son yıllarda teknolojinin hızla gelişmesiyle kamu kurumları da aktif olarak internet teknolojisini kullanarak en iyi ve hızlı hizmeti sağlıyor. Türkiye'de internet teknolojisini en aktif şekilde kullanan kamu kurumlarının başında Sosyal Güvenlik Kurumu geliyor. 2006 yılında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından Türkiye'deki sigorta hizmetlerinde daha modern standartların yakalanabilmesi amacı ile kurulan Sosyal Güvenlik Kurumu, sigorta mükelleflerine sunduğu sigorta hizmetlerinde en aktif şekilde internet teknolojisini kullanıyor. 

SSK prim sorgulama nasıl yapılır? 

SSK prim sorgulama işlemlerinizi E-Devlet üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Adım adım 

-SKK prim sorgulama işlemleri için ilk önce "www.turkiye.gov.tr" adresine giriş yapılır.

-İkinci adımda açılan sayfada sizden istenilen kimlik doğrulama işlemi gerçekleştirmek için "Kimliğimi Şimdi Doğrula" butonuna tıklayın.

-3. adımda kimlik doğrulama işleminizi T.C. kimlik numaranız ve E-Devlet şifreniz ile yaptıktan sonra "Sisteme Giriş Yap" butonuna tıklayın. Böylelik SSK prim sorgulama işlemlerinizi online olarak "www.turkiye.gov.tr" adresinden tamamlanmış oluyor.

E-Devlet şifresi nasıl alınır?

SSK prim sorgulama işlemlerinizi E-Devlet üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. SGK ve SKK prim işlemlerini online olarak yapmak için bir e-devlet şifresine ihtiyacınız var. Peki, E-devlet şifresi nasıl alınır? E-devlet şifresi almak T.C kimlik numaranızın bulunduğu kimliğiniz ile herhangi bir PTT şubesine 2 TL karşılığında E-devlet şifrenizi alabilirsiniz. Şifrenizi aldıktan hemen sonra E-devlet sistemine giriş yapabilirsiniz. E-Devlet şifresi almak sadece kimlik ibrazı ve şahsen başvuru yapılarak alınabilir.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
mehmet çümen 2 yıl önce

Ne zaman emekli olacak

Üniversite Kayıt Dondurma İşlemleri Nasıl...
üniversite eğitiminize devam edemeyecek durumdaysanız kaydınızı sildirmenize gerek bulunmamakta bunun yerine...

Haberi Oku