Teknoloji:
iPhone 6S Şarj Özellikleri Nasıl - Zile

iPhone 6S’te batarya gücü azaldı, şarj kablonuzu hazırlayın!

Apple’ın dün tanıttığı iPhone 6S ve iPhone 6S Plus, 3D Touch ve Live Photos özellikleriyle beğenileri toplasa da, akıllı telefon kullanıcılarının en temel sorunu olan pil ömründe üzecek gibi…

Çünkü, iPhone 6S modellerinde batarya gücü, iPhone 6 ve iPhone 6 Plus’ın bile altına indi. iPhone 6’da 1810 mAh olan batarya gücü, Apple’ın 3D Touch özelliğini tanıttığı videodaki görüntülere göre iPhone 6S’te 1715 mAh’ye düşürüldü. 

MacRumors’un haberine göre  iPhone 6 Plus’ta 2910 mAh olan batarya ise iPhone 6S Plus’ta 2750 mAh’ye indirildi.

“iPhone 6S’in şarjı ne kadar gidiyor?” sorunun cevabının yer aldığı Apple’ın resmi sitesinde de , pil ömrü bakımından iPhone 6 modelleri ile iPhone 6S modelleri arasında kullanıcıların faydalanabileceği maksimum sürenin aynı kalması dikkat çekti.

Bataryası şimdiden hayal kırıklığı yarattı

iPhone 6S, iPhone 6 modelinde olduğu gibi 10 güne kadar bekleme süresi, 3G’de 14 saate kadar konuşma ve 10 saate kadar internet kullanım süresi sunuyor. iPhone 6S Plus’ta ise bu süreler, iPhone 6 Plus’taki gibi beklemede 16 güne kadar, 3G’de konuşmada 24 saate, internet kullanımında ise 12 saate kadar olarak veriliyor.

Apple’ın dünkü tanıtımdan önce iPhone 6S’nin 2000 mAh, iPhone 6S Plus’ın ise 3000 mAh’lik batarya ile sunulması bekleniyordu. Apple’ın iPhone 6S modellerinin batarya gücünün de ekranlara yansıdığı videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz. 4 dakikalık videonun, özellikle 2:50-2:55 dakikaları arasına dikkat!

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Üniversite Kayıt Dondurma İşlemleri Nasıl...
üniversite eğitiminize devam edemeyecek durumdaysanız kaydınızı sildirmenize gerek bulunmamakta bunun yerine...

Haberi Oku