Teknoloji:
MHRS Randevu Al Hastane Alo 182 - Çaykara
Sağlık Bakanlığı hastanelerde oluşan kalabalığın önüne geçebilmek için MHRS sistemini devreye koydu. Hastaneye gitmeden randevu alınmak istenen doktorun uygun olduğu zamana randevu alınması sağlayan MHRS sistemi ile Sağlık Bakanlığı, aktif bir sağlık hizmetleri yapısı oluşturabilmeyi amaçlıyor. MHRS Randevu Al Hastane Alo 182.

Sağlık hizmetlerine daha kolay ulaşmayı sağlayan MHRS için tek yapmanız gereken sisteme üye olmak. Vatandaşa kolaylık sağlayabilmek için dijital kamu hizmetlerini aktif olarak kullanan kamu kurumlarından Sağlık Bakanlığı, MHRS adı verilen Merkezi Hekim Randevu Sistemi’ni hayata geçirdi.

Sağlık Bakanlığı, Sağlıkta Dönüşüm Programı kapsamında projelendirerek, hayata geçirdiği MHRS ile aktif bir sağlık hizmetleri yapısı oluşturabilmeyi hedefliyor. MHRS sistemi sayesinde vatandaşlar mhrs.gov.tr adresinden, MHRS sistemine bağlı ALO 182 hattından ve MHRS Mobil ile Sağlık Bakanlığına bağlı hastaneler ile Ağız ve Diş Sağlığı Merkezlerinden kısa sürede muayene randevusu alabiliyor. Hastanelerde oluşan kalabalığa ve yoğun evrak işlemlerine maruz kalmadan birkaç dakika içerisinde MHRS’den 15 günlük periyotlar halinde randevu alınabiliyor.

MHRS ONLİNE RANDEVU ALMA

Hastane randevusunun kolayca alınabilmesi için öncelikli olarak sisteme üye olunması gerekiyor. MHRS Online Randevu Sistemi vasıtasıyla hastane randevusu oluşturmak isteyen vatandaşlar, randevu almak istedikleri Hekim Randevu Sistemi kapsamında olan hastanelerin internet sitelerindeki “MHRS Online Randevu” ya da mhrs.gov.tr adresindeki “Randevu Al” linkine tıklayarak, Vatandaş Giriş ekranından üyelik işlemlerini 5 aşamalı bilgi girişi ile kolay bir şekilde, randevu alabiliyorlar.

Merkezi Hastane Randevu Sistemi'ne üyeliklerini tamamlayan vatandaşlar tüm Türkiye'deki 2. ve 3. kademe kamu hastanelerine ve Ağız ve Diş Sağlığı Merkezleri'ne kolay bir şekilde online hastane randevu alımlarını gerçekleştirebiliyor. MHRS, özel hastaneleri kapsamıyor.

ALO 182 HATTINDAN MHRS RANDEVUSU ALMA

MHRS randevusu almak için ev, iş, ankesör veya cep telefonlarından Sağlık Bakanlığına bağlı ALO182 çağrı merkezi aranır. Çağrı merkezlerinde görev yapan operatör tarafından randevu talebinden bulunan vatandaşın T.C. kimlik numarası sisteme girilir, bilgiler doğrulandıktan sonra, randevu alınmak istenen hastane, poliklinik ve hekim bilgileri istenir. Vatandaşın hangi hastane veya polikliniğe gideceğini sisteme giren asistan, randevu talep edilen doktor için en uygun tarih ve saat dilimleri hakkında vatandaşa bilgi verir ve son olarak vatandaş seçimini yaparak MHRS randevusunu almış olur.

AKILLI CİHAZLARLA MHRS RANDEVU ALMA

Android, IOS, BlаckBerry ve windows işletim sistemlerine sаhip аkıllı cihаzlаr (telefon, tаblet) için "MHRS Mobil" uygulаmаsı bulunuyor. "MHRS Mobil" cihаzınızın kullаndığı uygulаmа mаrketinden (аpp Store, Plаy Store vs.) ücretsiz olаrаk indirilebiliyor. Uygulamayı indirdikten sonra, Vatandaş Giriş ekranından kayıt oluşturarak, MHRS randevu işlemi gerçekleştiriliyor. 

MHRS Mobil ile randevu alınabildiği gibi, iptal de edilebiliyor.

RANDEVU NASIL İPTAL EDİLİR?

T.C. kimlik numarası ve şifre ile giriş yapıldıktan sonra sağ taraftaki bölümde yer alan "Randevu Geçmişi" işlemlerinden iptal işlemleri gerçekleştiriliyor. İptal edilmek istenen randevunun sağ tarafındaki "İPTAL ET" butonuna basarak, randevu iptal ediliyor. ALO182’den de iptal işlemleri yapılabiliyor.

MHRS ONLİNE RANDEVU ALMAK İÇİN TIKLAYIN!

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Üniversite Kayıt Dondurma İşlemleri Nasıl...
üniversite eğitiminize devam edemeyecek durumdaysanız kaydınızı sildirmenize gerek bulunmamakta bunun yerine...

Haberi Oku