Teknoloji:
Pepee Yeni Bölümleri İzle Planet Çocuk Pepe Şarkıları Youtube İzle - Trabzon

Pepee, bir Türk çizgi dizisi ve aynı isimli çizgi dizinin kahramanı olan çizgi karakterinin adı. TRT Çocuk kanalında yayınlanmaktadır. Senaryosu; oyuncu Ayşe Şule Bilgiç’e, müzikleri anadolu rock şarkıcısı Kıraç’a aittir. Çizgi dizinin özel danışman ekibin, pedagog ve eğitim uzmanlarının denetiminde hazırlanan yapımın senaryosu, aynı zamanda çizgi dizinin yaratıcısı olan Ayşe Şule Bilgiç tarafından yazılıyor. Yönetmenliğini Özhan Oda üstleniyor. Bölüm ve tema müzikleri, Ayşe Şule Bilgiç tarafından sözleri yazılıyor ve eşi olan Kıraç tarafından ise müzikleri besteleniyor. Pepee'nin tek bir bölüm maliyeti 291.660 TL' dir.


Pepee karakteri, konuşma zorluğu çeken 4 yaşında bir erkek çocuktur ve karakterin ismi Anadolu’da konuşma zorluğu çeken insanlara takılan “pepe” sözünden gelir. Çizgi film ilerleyen bölümlerinde konuşma güçlüğünü aşar ve düzgün konuşmaya başlar. Mebpersonelleri.net Ayrıca çizgi filmde kardeşini çok sever.


Çizgi filmin diğer kahramanları arasında Pepee’nin annesi, babası, dedesi, ninesi, kız kardeşi Bebe, arkadaşları Zulu, Maymuş, Zuku ve Şila adında bir kuzeni vardır.

2013 yılının Ekim ayında medyada çıkan haberlere göre Pepee, TRT Çocuk tarafından yayından kaldırıldı haberleri çıktı. Birkaç gün sonra yapım şirketi Düşyeri tarafından çıkan haberler doğrulandı. Ancak Pepee'nin yeni bölümlerinin yapımının devam ettiği ve yeni bir kanalda başlayacağı açıklanmış, Pepee 2014 yılı Mart başında yeni bölümleriyle Show TV'de yayınlandı. 2015 yılında yeni bölümleriyle Planet Çocuk'da yayınlanmaya devam ediyor.

Sabah gazetesi yazarı Mevlüt Tezel'in, Pepee ile İspanyol yapımı Pocoyo arasında, esinlenmenin ötesine geçen bir benzerliğin varlığına işaret etmesiyle[5] başlayan süreçte; Pepee, İspanyol Zinkia firmasınca telif ihlali gerekçesiyle dava edildi. Yapımcı Ayşe Şule Bilgiç ise bu iddialara; "Pepee'nin özgünlüğünden emin oldukları; durumun, İspanyol çizgi karakterini yerel pazara sokma gayretinde olan firmalarca gerçekleştirilen ticari bir saldırıdan ibaret olduğu" yönünde yanıtlar verdi.

Pepee'nin bu eleştirileri almasında en büyük pay ana karakterlerin birbirlerine benzemesidir. Benzerlikler bununla da kalmamakta örneğin Pocoyo'daki mor fil, Pepee'de mor zürafa olmakta, ikisinde de mavi giyen ana karakterler dış ses ile yönlendirilmektedir. Bu eleştirilerin Pepee'yi üzen tarafı Pocoyo'nun ilk gösterim tarihinin 2005 yılı yani Peppe den 3 yıl önce olmasıdır.


Pepee Dolu Dolu Tam Yedi Bölüm

Pepee Sinemaya GeçemediVizyona girmesi planlanan üç boyutlu animasyon film projesiydi. 2014 yılında vizyona girmesi planlanan uzun metrajlı filmin maliyeti 4 milyon Dolar olarak açıklanmıştı. 2014 yılında izleyicisi ile buluşacak olan film, 3D olarak hazırlanmaktaydı. Ancak Pepee'nin hitap ettiği yaş oranı küçük olduğundan gişede başarı elde edememesi göz önünde bulundurularak proje iptal edilmiştir. Pepee'nin yerine yapım şirketi Ayas isimli, biraz daha büyük yaşa hitap eden bir filmle vizyona çıkacak.

Youtube Pepee Yeni Bölümleri Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen yazabilirsiniz.
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
ceylin karakuzu 2 yıl önce

Belamizi çok çalkantılara onu çok seviyorum

Misafir Avatar
Zeynep. Sahin 2 yıl önce

Zeynep

Misafir Avatar
vnbgf vnujfccmcvJ 2 yıl önce

.

khm.. Cxczuycd

Misafir Avatar
Hkkknjjj 3 yıl önce

Hjjngjjj

Misafir Avatar
.. 3 yıl önce

.

Misafir Avatar
Irem 2 yıl önce

İrem

-Beğenmedim(0)
Misafir Avatar
sk 3 yıl önce

aotümel

Misafir Avatar
i 3 yıl önce

Lcxxhöxı

Misafir Avatar
almina ertaş 3 yıl önce

Youtube

Misafir Avatar
Ben ve o 3 yıl önce

-Beğenmedim(0)

Üniversite Kayıt Dondurma İşlemleri Nasıl...
üniversite eğitiminize devam edemeyecek durumdaysanız kaydınızı sildirmenize gerek bulunmamakta bunun yerine...

Haberi Oku