Teknoloji:
Sahibinden İkinci El oto Fiyatları 2016 Yılında Artışa Geçti - Beşikdüzü

Sahibinden İkinci El oto Fiyatları 2016 Yılında Yükselişe Geçti

DOD Perakende Müdürü Erol Gündoğan, 2016 model araçların gelmesiyle sıfır otomobilde fiyatların artacağını belirterek, "Bu artışlar da hemen hemen aynı paralellikte ikinci el araçlardaki fiyatlara yansıyacaktır, fiyatlarda yukarı yönde bir miktar kıpırdama olacaktır" dedi.

AA muhabirinin sorularını yanıtlayan Gündoğan, piyasada ciddi oranda ithal otomobil satıldığını ve markaların tamamen kur endeksli fiyatlama yapmak zorunda kaldığını söyledi.

Gündoğan, yeni yılda ikinci el otomobil fiyatlarındaki değişimin, sıfır araçtaki markaların stok baskısından kaynaklandığını aktardı.

"Fiyatlar artacak"

Mevzuat gereği 2016 model yılı olarak tescil edilmesi gereken bir aracın 2016 yılı içinde üretilmeye başlanması gerektiği bilgisini veren Gündoğan, şunları da kaydetti:

"Bu aracın da üretilip Türkiye'ye gelmesi ve pazara sunulması şubat ayının ikinci yarısı ya da mart ayı gibi olabiliyor. Markalar, 2015 model araçları hala ocak ve şubat ayında satmak durumundalar. Bu konu marka bazlı değişkenlik gösterebiliyor çünkü hangi markanın ne kadar bir stok yükü altında ve nasıl bir hedefi olduğu çok önemli.

Normal şartlarda takip eden yılın ilk çeyreğinde fiyatlar bir miktar gevşek seyreder. Kurun aynı stabilitede gittiğini öngörürsek, 2016 model yılı araçların gelmesiyle model yılı geçişlerinden kaynaklı bir miktar fiyat artışları olacaktır. Bu artışlar da hemen hemen aynı paralellikte ikinci el araçlardaki fiyatlara yansıyacaktır. Ocak ve şubat biraz daha düşük seyretmeye devam edebilir ama yeni modellerin gelişiyle ikinci el fiyatlarında yukarı yönde bir miktar kıpırdama olacaktır."

sahibinden.com' da alışveriş yapmak ve ilan vermek için ücretsiz üye olabilirsiniz.
 
Üye olurken dikkat edilmesi gerekenler;
 
Üye kayıt formunda belirtiğiniz bilgiler doğru olmalıdır.
Üye kayıt formuna sahibinden.com'a daha önce kayıt olmuş bir kullanıcı adı ve e-posta adresi yazmamalısınız. Yazmanız halinde sistem size bir uyarı mesajı gönderecektir.
 
Seçeceğiniz şifre kolay hatırlayacağınız fakat başkaları tarafından tahmin edilemeyecek şekilde olmalıdır. Rakam ve harflerden oluşan karma şifreler güvenlidir.
Doğum tarihi bilgilerinizi doğru olarak kayıt etmelisiniz. Herhangi bir sorunda müşteri hizmetlerimize başvurduğunuzda, doğum tarihinize dair bilgiler sizden istenmektedir. Bu uygulama, üye kimliğinizin onaylanması ve 3. şahısların sizin üyeliğinizle sisteme girmesini önlemek için yapılan bir uygulamadır. Üye kimliğiniz konusunda bir şüphe söz konusu olursa sahibinden.com' a girişiniz engellenecektir.
Kullanıcı adınızda bir e-posta ya da internet sitesi adresine benzer uzantılar ve bunu anımsatan yazımlar ( .com, .net, .org, .edu, -com, _com gibi) kullanamazsınız. Kullanıcı adlarınızda ancak, bu adların internet uzantıları olmayan halini kullanabilirsiniz. Örn: "sahibinden.com" bir kullanıcı adı olamazken, "sahibinden" olabilir.

Sahibinden.com Satılık En Ucuz İlanları Listele

Hemen Üye Olmak İstiyorum Diyorsanız Üyelik Formu İçin Tıklayınız
 
Banka kartı ile alışveriş yapabilir miyim?
 
sahibinden.com'da sadece kredi kartı ile alışveriş yapılabilmekte, banka kartları ile yapılamamaktadır.
 
Banka hesap bilgilerimi sisteme nasıl kayıt edebilirim?
 
"Güvenli e-Ticaret > Satış İşlemlerim > Banka Bilgilerim> Yeni Banka Ekle" bölümlerine giriş yaparak vadesiz hesap bilgilerinizi sisteme kayıt edebilirsiniz.
 
Güvenli Alışveriş özelliği ile ürün satın alırken aşağıda belirtilen kredi kartları kullanılmaktadır.
 
§ Bonus (Garanti Bankası, TEB, Denizbank, ING Bank)
§ Maximum (İş Bankası, Ziraat Bankası)
§  Axess (Akbank)
§  World (AnadoluBank, Vakıfbank, YapıKredi, TEB)
§ Advantage (HSBC)
§  CardFinans (FinansBank)
 
Not 1: 3D Secure güvenlik sistemini destekleyen diğer tüm kredi kartlarıyla tek çekim olarak alışveriş yapılabilmektedir. Lütfen bankanızla irtibata geçerek kartınızın 3D Secure uyumlu olup olmadığını öğreniniz.
 
Not 2: 3D Secure, herhangi bir ödeme işlemi sırasında kartınızın sahibi olan bankanın web sitesine yönlendirilerek kredi kartınıza ait şifre ile onaylama işlemi gerçekleştirmenizi sağlar. Böylelikle kart numaranız başkaları tarafından biliniyor olsa bile şifrenizi sadece siz bildiğiniz için elektronik güvenliğinizi sağlamış olursunuz.

Sahibinden.com Satılık En Ucuz İlanları Listele

Alışveriş İçin
 
sahibinden.com' da 6 farklı arama yöntemini kullanabilirsiniz.
 
Hızlı Arama
 
sahibinden.com ana sayfasındaki arama kutusuna, aradığınız kelime ya da kelimeleri yazarak hızlı arama yapabilirsiniz.
Arama yaparken Arama ipuçları sayfasındaki yöntemleri de uygulayabilirsiniz. Bu ipuçları arama sonuçlarınızı olumlu olarak etkileyecektir.
 
Detaylı Arama
 
Detaylı arama, kategori bazlı aramayla aynıdır. Ana sayfada arama kutusunun yanındaki ‘Detaylı Arama’ linkine tıkladığınızda ilan kriterlerinin bulunduğu sayfa gelecektir.
Aradığınız ilana ulaşmak için önce kategoriyi belirlemelisiniz. Ardından ilan kriterlerini yazıp ‘Arama Yap’ butonuna tıklamalısınız. Belirlediğiniz kriterlere uygun ilanlar liste olarak sayfada görülecektir.
 
Kategori Bazlı Aramalar
 
Kategori sayfalarında arama 2 farklı şekilde yapılabilir. Bu yöntemleri kısaca özetleyelim.
 
Hızlı arama
 
Ürünü tanımlayan kelimler yazıp hızlı arama yapabilirsiniz. Hızlı aramayla sadece o kategoride bulunan ve aradığınız özelliklere sahip ilanlar listelenecektir. (Ana sayfadan yapacağınız hızlı aramalarda ise tüm kategorilerdeki ilanlar listelenir)
 
Detaylı arama
 
Detaylı aramanın hızlı aramadan farkı şudur: Aradığınız ürünle ilgili detaylı kriterleri girebilmeniz. Bu sayede arama sonuç listenizi daraltıp sonuca daha çabuk ulaşmanız kolaylaşır.
 
Listeden Arama
 
Listeden arama, arama sonuç listelerinde kullanabileceğiniz bir yöntemdir. Arama yaptığınızda ilanlar liste olarak sıralanmaktadır. Listenin sağ üst bölümünde bulunan arama sekmelerini kullanarak bu yöntemden yararlanabilirsiniz.
 
Tercihinize göre aşağıda ki şekillerde ilanları sıralayabilirsiniz.
 
Tarih sırasına göre (En yeniden en eski kayıtlara ya da en eskiden en yeni kayıtlara ),
Şehire göre,
Fiyata göre (En pahalıdan en ucuza ya da en ucuzdan en pahalıya,
İlan numarasına göre
İlan Numarası ile Arama
 
Herhangi bir aramada bulduğunuz bir ilanın numarasını kaydettiyseniz, tekrar bu numarayı yazarak ilana ulaşabilirsiniz.
 
Bunun için ana sayfada ‘Detaylı Arama’ butonuna tıklamalısınız. Gelen sayfada ‘İlan Numarasıyla Arama’ linkine girip, gelen kutuya söz konusu ilanın numarasını yazmalısınız. ‘Arama Yap’ butonuna tıkladığınızda ilana ulaşabilirsiniz.
 
Mağaza Arama
 
sahibinden.com'da çok sayıda mağaza faaliyet göstermektedir. Bu mağazalara ulaşmak için ‘Detaylı Arama’ sayfasına girip ‘Mağaza Arama’ linkine tıklayabilirsiniz. Gelen sayfadaki kutuya mağaza ismini yazarak, aradığınız mağazaya erişebilirsiniz.
 
Yukarıdaki bu yöntemleri kullanarak aramalarınızı yapabilirsiniz.
 
Bu arama yöntemlerinden istenen sonucu alamadıysanız, arama yaptığınız kriterleri Favori Aramalarım servisine kaydedebilirsiniz. Bu servis ile kritelerinize uygun bir ilan verildiğinde e-posta yoluyla derhal haberdar edileceksiniz.

Sahibinden.com Satılık En Ucuz İlanları Listele

Sahibinden.com Satılık En Ucuz İlanları Listesi İçin Tıklayınız


İlan arama ipuçları
 
Basit arama
 
sahibinden.com’ da basit arama yapmak için, ilanı ya da ürünü tanımlayan (otomobil, takı ürünleri vs.) birkaç kelime yazıp "Ara" butonuna tıklayarak, aradığınız ilanlara erişebilirsiniz.
 
Otomatik "ve / and" aramaları
 
sahibinden.com' da arama yaparken, bazı arama motorlarında olduğu gibi olası tüm sayfalara erişmek için kelimelerin arasına "and"/ ("ve") eklemenize gerek yoktur. Arama sonuç listenizi daraltmak, aradığınız en uygun ilana daha çabuk ulaşmanız için daha çok kelime eklemeniz yeterlidir.
 
Örnek: İçinde "vasıta" ve "ankara" geçen ilan kayıtlarını aramak için, vasıta ankara ya da ankara vasıta yazmanız yeterlidir. sahibinden.com arama motoru, içinde "vasıta" ve "ankara" kelimeleri geçen tüm ilanları listeleyecektir.
 
Tam kelime aramaları
 
Bu yöntem, aramak istediğiniz kelime grubunu sizin belirttiğiniz sırada içeren ilanları listeler. Bunun için aranan kelime grubunun başına ve sonuna " (çift tırnak) işareti konulmalıdır.
 
Örnek: İçinde ‘bağdat caddesi’ geçen kayıtları aramak için "bağdat caddesi" yazmanız yeterlidir. Kelime ya da örnekteki gibi cümle başına ve sonuna " (çift tırnak) işareti konmalıdır. sahibinden.com arama motoru, içinde bağdat caddesi geçen tüm ilanları listeleyecektir.
 
"or / veya" aramaları
 
Bu yöntem, aramak istediğiniz kelimelerden herhangi bir tanesinin bulunduğu ilanları listeler. Bunun için aranan kelimelerin arasına | (dik kesme) işareti konulmalıdır.
Örnek: İçinde "giyim" veya "izmir" kelimeleri geçen ilan kayıtlarını aramak için giyim | izmir ya da izmir | giyim yazmanız yeterlidir. Aranan kelimelerin arasına konan | (dik kesme) işareti . sahibinden.com arama motoru, içinde "giyim" veya "izmir" kelimeleri geçen tüm ilanları listeleyecektir.
 
İstemediğiniz kelimeleri içermeyen aramalar
 
Bu yöntem, aramak istediğiniz kelimelerin geçmediği sonuçları listeler. Bunun için istemediğiniz kelimelerin başına - (tire) işareti konulmalıdır.
 
Örnek: İçinde "bilgisayar" geçen ama "istanbul" geçmeyen kayıtları aramak için bilgisayar -istanbul ya da -istanbul bilgisayar yazmanız yeterlidir. sahibinden.com arama motoru, içinde "bilgisayar" geçen ama "istanbul" kelimesi geçmeyen tüm ilanları listeleyecektir.
 
İle başlayan / ile biten / içeren kelimeleri arama
 
Kimi aramalarda aynı kelimenin farklı türetilmiş hallerini de görmek isteyebilirsiniz. Bu sayede daha geniş bir arama sonuç listesine ulaşmanız söz konusu. İle başlayan / ile biten / içeren kelimeleri arama yöntemi, aramak istediğiniz kelimeleri içeren sonuçları listeler. Bunun için kelimelerin başına ve/veya sonuna * (yıldız) işareti konulmalıdır.
 
Örnek 1: İçinde "eml" geçen kayıtları aramak için *eml* yazmanız yeterlidir. sahibinden.com arama motoru, emlak , emlakçı, demlik vb geçen tüm ilanları listeleyecektir.
 
Örnek 2: "eml" ile başlayan kayıtları aramak için eml* yazmanız yeterlidir. sahibinden.com arama motoru, emlak , emlakçı, demlik vb geçen tüm ilanları listeleyecektir.
 
Örnek 3: "mlak" ile biten kayıtları aramak için *mlak yazmanız yeterlidir. sahibinden.com arama motoru, emlak , canemlak vb geçen tüm ilanları listeleyecektir.
 
Büyük-küçük harf duyarlılığı
 
sahibinden.com aramaları büyük-küçük harfe duyarlı değildir. Bütün harfler, nasıl yazmış olursanız olun, küçük harf olarak algılanacaktır. Örneğin, sahibinden, SAHIBINDEN ve sAhİBİNdeN şeklindeki aramaların hepsi aynı sonucu verecektir.
 
Satmayı istediğiniz bir ürün varsa sahibinden.com'da hemen ilan verebilirsiniz. sahibinden.com'da ilan kayıt işlemleri kolay ve hızlıdır. Doğru ve net bilgiler içeren her ilan aynı hızla sonuca ulaşacaktır. sahibinden.com’da İlan vermek için, üye girişi yaptıktan sonra ‘İlan Ver’ linkine tıklamanız yeterli. Açılan sayfada ilanınıza en uygun üst ve alt kategorileri belirledikten sonra ‘Devam et’ linkini takip ederek diğer bölümlere geçebilirsiniz.
 
Satmak İçin;
 
İlan kayıt işlemi ve aşamaları nasıl?
 
sahibinden.com’da İlan vermek için, üye girişi yaptıktan sonra ‘İlan Ver’ linkine tıklamanız yeterli. Açılan sayfada ilanınıza en uygun üst ve alt kategorileri belirledikten sonra ‘Devam et’ linkini takip ederek diğer bölümlere geçebilirsiniz.
 
Bu bölümlerde;
 
İlanınıza ait başlık ve açıklamaları yazma,
Fiyat ve ürün detaylarını belirleme,
Eğer varsa ürüne ait fotoğraf ve video görüntülerini ekleme,
İlanla ilgili teknik hizmet talebinizi ve ilanınızı ön plana çıkartacak doping seçeneklerini belirleme,
Ödeme tercihinizi belirleme,
 
işlemlerini tamamladığınızda ilanınız yayına hazır hale gelecektir. Yayına hazır hale gelen ilanlar kontrol edilmek üzere ilan editörlerimize gelecek ve İlan Verme Kuralları’na uygun ilanlarınız en geç 6 saat içinde yayına alınacaktır.
 
İlan Verme İpuçları
 
1. Doğru Kategoriyi Belirleme
 
İlan kaydı için ilk adım, ilanın kategorisini doğru belirlemektir. Sadece üst kategorinin değil, onun altındaki alt kategori seçimini doğru yapabilmek de önemlidir.
sahibinden.com içinde emlaktan hizmetlere 7 üst kategori bulunmaktadır. Bu üst kategoriler yüzlerce alt ve ara kategorilere ayrılmaktadır. İlanınızı uygun üst ve alt kategorilere yerleştirmek, alıcıların sizi bulma şansını yükseltecektir.
Eğer ilanınıza uygun kategoriyi belirlemede tereddüt yaşıyorsanız bir çözümümüz var;
 
İlan verme işleminin ilk sayfasında (Kategori Seçimi sayfası) "Arama ile Kategori Seçimi" linkini göreceksiniz.
Bu linke tıkladığınızda bir arama kutucuğu gelecektir.
Buraya ilanınızdaki ürünü tanımlayan kelimeler yazıp 'Ara' butonuna tıkladığınızda, ürününüze uygun kategoriler listelenecektir.
 
2. Etkileyici Bir Başlık Oluşturma
 
İlan başlığı, ilanınıza daha kolay erişilmesi ve alıcıların ürününüze dair kafalarında oluşabilecek tereddütleri önlemek açısından en önemli unsurlardan biridir. Unutmayın; alıcılar önce ilanınızın başlığını okurlar.
Başlığa ürününüzü ifade eden ad, marka, model gibi tanımları uzun olmadan ve net şekilde yazmalısınız. Ürünün adına ya da markasına kimi sıfat ve tanımlar da eklenebilir. Bu tanımları dikkatle seçmemeniz durumunda alıcılar ürününüze güven duymayabilir.
Örneğin; “Casper 14.1 Celeron 1.86ghz Dizüstü Bilgisayar” uygun bir ilan başlığı örneği olarak verilebilir. Buna rağmen “Casper, az kullanılmış temiz dizüstü” gibi bir başlık hem ürünü tanımlamada hem de ciddi alıcıların ilgisini çekmede yetersiz kalacağından uygun değildir.
 
3. Soru İşaretine Yer Bırakmayacak Bir Açıklama Yazma
 
Açıklamalar bölümünde ürüne dair tüm detayları eksiksiz ve net ifadelerle yazmalısınız. Ürüne ait kusurlar veya defolar, hasarlar varsa bunları saklamadan dürüstçe ifade etmelisiniz.
Bu sayede genel ve ticari anlamda size olan güveni arttıracaksınız. Ürün açıklamalarınıne kadar geniş tutarsanız, alıcıların soru işaretlerini de o kadar azaltmış olursunuz.
 
4. Uygun Fiyat Belirleme
 
Hemen söyleyelim; ürününüz için dilediğiniz fiyatı isteyebilirsiniz, bu serbest ticaretin gereğidir. Satıcı dilediği fiyatı koymakta, alıcı da bütçesine en uygun fiyatı olan ürüne yönelmekte özgürdür.
 
Genel olarak bunu kabul etsek de, pratik de ürün fiyatlandırması satıcıları zorlayan konulardan biridir. Ürün fiyatlandırma konusunda sahibinden.com da listelenen "benzer ürünlerin fiyatlarını" baz alabilirsiniz.
 
Serbest piyasada fiyatlar pazarda oluşur. sahibinden.com’ u da serbest bir pazar olduğunu düşünürsek bu doğru bir fiyatlandırma yöntemidir. Bu sayede ürününüzün rayiç fiyatı konusunda fikir sahibi olabilirsiniz.
 
Ürününüzün eksiklikleri (hasar, yıpranma, defo vs.) varsa fiyatta indirime gidebilir, emsallerinde olmayan farklı özellikleri ile fiyatını arttırabilirsiniz
 
5. Cebinden Onaylı
 
Cebinden Onaylı, sahibinden.com'un, satıcıların güvenilir olduğunu tescil eden "ücretsiz" hizmetidir. Cebinden Onaylı Üyelik ile cep telefonu numaranızın size ait olduğunu teyit ettirerek ilanlarınızın alıcıların güvenini kazanmasını sağlayabilirsiniz.
 
İlan Hizmetleri
 
ilanınıza avantaj sağlayan bir hizmettir.
 
1. Harita Hizmeti
 
Harita Hizmeti, emlak ilanı veren üyelerimize sunduğumuz ücretsiz bir servistir. Bu servisle, emlağın harita üzerinden konumu ilanda gösterilmektedir.
İlanınızı inceleyen kullanıcılar, harita üzerinden belirlediğiniz işaretler yardımıyla, söz konusu emlağın mevkisi, konumu, etrafındaki bölgelere mesafesi gibi konularda fikir sahibi olacaklardır. Haritalı görünüm, ilanınızdaki emlak için kuşbakışı perspektif ve geniş bir boyut kazandıracaktır.
 
2. Megafoto Hizmeti
 
Fotoğraflarda kalite ve netliği sağlayan yüksek çözünürlüktür. Fakat bu durum fotoğraf boyutlarını da büyütmektedir. İlan sayfasına yükleyeceğiniz fotoğraflar belli bir çözünürlüğün üzerindeyse (800x600 piksel üstü), söz konusu ilandaki fotoğraflar otomatik olarak maksimum 800x600 piksel boyutlarına getirilir. Bu işlemin adı Megafoto uygulamasıdır.
Megafoto Hizmeti ücretsizdir ve koşulları karşılayan fotoğraflarınız için ilan kaydı sırasında otomatik olarak yapılmaktadır.
 
Megafoto ile;
 
Yüksek kalite ve çözünürlükte çekilmiş fotoğraflarınızla alıcıların ürüne olan ilgisini arttırıp bunu avantaja çevirecek,
Yüksek piksel özelliğe sahip ürün fotoğraflarınız nedeniyle, ilan sayfanızın tıklandığında geç açılmasını önlemiş olacak,
Büyük fotoğraflar nedeniyle ilan sayfanızın görünümünün olumsuz etkilenmesinin önüne geçeceksiniz.
 
sahibinden.com'da ilan kayıt işlemleri kolay ve hızlıdır. Doğru ve net bilgiler içeren her ilan aynı hızla sonuca ulaşacaktır.

 

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Üniversite Kayıt Dondurma İşlemleri Nasıl...
üniversite eğitiminize devam edemeyecek durumdaysanız kaydınızı sildirmenize gerek bulunmamakta bunun yerine...

Haberi Oku