Teknoloji:
Taşeron İşçilere Kadro ne zaman verilecek 2016 Söz Tutulacak - Trabzonun ilçeleri

Başbakan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, TVnet televizyon kanalında gündeme ilişkin soruları yanıtladı.

Seçimlerdeki AK Parti'nin başarısına ilişkin bir soru üzerine, 7 Haziran seçimlerinden sonra Türkiye'nin, istikrarsızlığın ne demek olduğunu hissettiğini ifade eden Yılmaz, "huzur" ve "istikrar" kavramlarının bu seçimlerde etkili olduğunu kaydetti.

Taşeron İşçilere Kadro ne zaman verilecek 2016 çalışması...

Yılmaz, 1 Kasım seçimlerinde AK Parti açısından anketlere bakıldığında beklentilerin üstünde bir netice olduğunu belirterek, 13 yıl gibi bir iktidar süresinin ardından bu ölçüde bir desteğin verilmesinin çok istisnai bir durum olduğunu dile getirdi. Yılmaz, "Normalde muhalefet partileri güçlenir, iktidar yıpranır ama biz çok şükür 13 yıllık bir iktidar döneminden sonra her 2 kişiden birinin oyunu alarak devam ediyoruz. Bu bizi bir rehavete sevk etmemeli. Her an diken üstünde olmamız, o sorumluluk bilincinde olmamız lazım" diye konuştu.

"Taşeron işçilerle ilgili ikincil düzenlemeler için çalışmalar yapıyoruz"

Bir soru üzerine, taşeron işçilerle ilgili ikincil düzenlemeler için çalışmalar yaptıklarını belirten Yılmaz, "Konuyla ilgili bakanlıklar, sendikalar ve tüm taraflarla birlikte çalışma yürütüyor. Bu işçilerimizden asli işlerde çalışanların bir listesini oluşturacak, bir sınıflandırma yapacaklar ve bu kardeşlerimiz kamuda istihdam edilmiş olacak. Olmayanlarla ilgili de iyileştirici adımlar devam edecek. En kısa sürede inşallah Maliye Bakanlığımız bu çalışmayı bitirdiğinde hepimiz bu net tabloyu görmüş olacağız" şeklinde konuştu.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, AK Parti Gebze İlçe Başkanlığı'nda partililerle bir araya geldi.

Bu seçimlerin ardından AK Parti Genel Merkezi'nin çok yoğun bir çalışma içine girdiğini ve halkın mesajını çok iyi analiz ettiğini anlatan Işık, oradan çıkarılan dersler ışığında erken seçim kampanyasını yürüttüklerini ve 1 Kasım'da milletin herkesi hayrete düşüren bir desteği kendilerine bahşettiğini ifade etti.

"Seçimde ne söylediysek sonuna kadar takipçisi olacağız"

1 Kasım seçimlerinin ardından aldıkları sorumluluğun gereklerini teşkilatlarıyla birlikte yerine getireceklerini ve halkla irtibatlarını hiç koparmayacaklarını belirten Işık, "Seçimden önce söylediğimiz hiçbir şey seçim için söylenmiş cümle değildir. Seçimde ne söylediysek sonuna kadar takipçisi olacağız. AK Parti bugüne kadar tutamayacağı hiçbir sözü vermedi ama verdiği her sözü de tutmasını bildi" değerlendirmesinde bulundu.

Işık, şunları kaydetti:

"Sayın Kılıçdaroğlu Avrupa'yı suçluyor, biraz milleti suçluyorlar ama bilmiyorlar ki AK Parti'nin millet nezdindeki itibarı ve güveni onlarda yok. 'Ya biz şu kadar söz vermiştik bize kimse oy vermedi', niye? Çünkü insanlar size güvenmiyorlar. 'Yeterki AK Parti bir defa söz versin' diyorlar. Şimdi Allah'a hamdolsun 1 Kasım seçim beyannamesinde bütün vaatlerin gerçekleşmesi için Başbakanımızın talimatlarıyla çalışmalar başladı, inşallah en kısa sürede bu vaatlerin hayata geçmesini hep birlikte sağlayacağız. İnşallah verdiğimiz sözlerin tek tek hayata geçmesi için çalışacağız."

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
leyla 2 yıl önce

2-3 ay boşta kaldığımız için işsizlik maaşından yararlanamıyoruz

Misafir Avatar
leyla 2 yıl önce

eskiden 9ay üzeri çalışırken şimdi kadro vermemek için 3 ayda bir giriş çıkış yaptırarak hakkımızı elimizden aldılar ve müfettişler buna göz yumuyor her zaman haksız taşeronlar

Misafir Avatar
seçimde 2 yıl önce

akıl fikir versin inşAllah gercek kadroyu verirler

Misafir Avatar
Ahmet yilmaz 2 yıl önce

Yaa çocuklar kandırıyor bunlar tassak geciyosunuz bizimle amaa zamanı gelecek

Misafir Avatar
oporotor 2 yıl önce

secımde asıldıye bırsey duymadık sonra dan asıl oldu

Misafir Avatar
Yavuz sirtikara 2 yıl önce

İnşAllah kadro gelir

Misafir Avatar
ahmet 2 yıl önce

memura emekliye zamlar hemen yapılıyo ama iş taşerona gelince nedense yıllarca sürüyo bu işi anlayabilen varmı
bütün taşeronlar memurun yapmadıgı işleri yapıyo ama kadro işi halen çözülemiyo

Misafir Avatar
taşeron 2 yıl önce

sayın bakanım artık bıçak kemiğe dayandı ha kesti kesecek herşey bir gecede çıkıyor ama bizimtaşeron meselesi seneler oldu çıkmadı artık yeter bakanım Allah rızası için bizleri kurtarın artık emeğimiz hakkını gene biz çalışanlara verin sırtımızdaki patronları atın artık alın teri akıtana verilir emeğin hakkı alın teri kurumadan verilir saygılar.

Üniversite Kayıt Dondurma İşlemleri Nasıl...
üniversite eğitiminize devam edemeyecek durumdaysanız kaydınızı sildirmenize gerek bulunmamakta bunun yerine...

Haberi Oku