Teknoloji:
Tesla Model S Otomatik Pilot Otomobil Özellikleri Fiyatı - Akçaabat

Tesla Model S Otomatik Pilot Otomobil Özellikleri Fiyatı ne kadar?

ABD'de elektrikli otomobil üreten Tesla markası, kullanıcılarına otomatik pilot özelliği sunan bir güncelleme sunmuştu. Model S araçlarına gelen bu özellik ile beraber arabalar kendi kendilerine gidebiliyordu. Ancak Tesla, bu özelliğin henüz geliştirme aşamasında olduğunu da açıklamıştı.

Sosyal ağlara yüklenen bazı videolarda bu özelliği kullanan bazılarının ön koltuk yerine arka koltuğa oturduğu görülüyordu. Firmanın CEO’su Elon Musk’a yakın kaynakların verdiği bilgiye göre otomatik pilot özelliğine önümüzdeki günlerde bazı sınırlamalar getirilebilir. Bu kısıtlamalar arasında şöförün ön koltukta oturmadığı durumların kontrol edilmesinden yüksek hızlarda otomatik pilot özelliğinin devre dışı bırakılmasına kadar bazı düzenlemeler yapılabilir. 

Tesla’nın otomatik pilot özelliği trafik ve araç durumunu araç üzerindeki sensörlerle kontrol edilerek otonom sürüş imkanı sunuyor. Ancak Tesla bu özelliği kullanıma sunarken bütün sorumluluğun aracı kullanan kişide olduğunu ifade etmişti. Ayrıca şöförün ellerini direksiyona yakın tutması gerektiği uyarısı da yapılmıştı. Bu özelliğin kullanıma sunulduğu Ekim ayının ortalarından bugüne kadar herhangi bir kaza gerçekleşmese de yanlış ve tedbirsiz kullanımların kaza oluşturma ihtimali bulunuyor

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Üniversite Kayıt Dondurma İşlemleri Nasıl...
üniversite eğitiminize devam edemeyecek durumdaysanız kaydınızı sildirmenize gerek bulunmamakta bunun yerine...

Haberi Oku