Teknoloji:
Türksat 4a Uydu Frekans Ayarları Otomatik Kanal Ekleme - Zile

 Türkiye üzerinde yayın yapan kanalların frekans bilgilerinin değişmesinden sonra sancılı dönem halen devam ediyor.Peki Türksat 4a Uydu ayarları nasıl yapılacak? Türksat 4a Frekansı ve tüm kanalların bilgileri. Star Tv, Show Tv, ATV, FOX, Kanal D yayın akışlarını izleye bilmek için gereklli olan Frgekans ayarları nasıl ayarlanacak? İşte gerekli ayarlar için yapılması gerekenler...


HD kanallarında yer aldığı yeni liste için Türksat 4A ayarı yapılması gerekmektedir. Kanal ayarları sonucunda eğer televizyonunuz HD özelliği destekliyorsa televizyonunuz da HD kanalları izlemeniz mümkün olmaktadır. HD desteklemiyorsa kanallarda yayın bulunmamaktadır.…

Uydu Alıcıları ayarlaması nasıl yapılır?
 Türksat Kanal Güncelleme Sistemi (TKGS) ile uyumlu uydu alıcıları yeni frekansları otomatik olarak güncelleyecektir. Yeni uydu alıcısı alacak kullanıcıların TKGS uyumlu uydu alıcılarını tercih etmeleri tavsiye edilmektedir. TKGS uyumlu uydu alıcılarının listesine, http://www.turksat.com.tr/tr/turksat-kanal-guncelleme-sistemi adresinden ulaşabilirsiniz.   Diğer uydu alıcıları içinse, 11844 MHz frekansı, Dikey V-polarizasyon, 2222 Sembol Oranı, FEC ¾ veya 11747 MHz frekansı, Yatay H-polarizasyon, 27500 Sembol Oranı ve FEC 5/6 değerleri girilerek “Şebeke Taraması” yapılmalıdır.   Türksat 4A haberleşme uydusu, 42° Doğu yörüngesinde (Türksat 2A ve Türksat 3A uyduları ile birlikte) hizmet vereceğinden, uydu üzerindeki yayınları izlemek için ek bir antene ihtiyaç olmadığı gibi mevcut anten ayarlarında da herhangi bir değişiklik yapılmasına gerek bulunmamaktadır.   Yeni uydularıyla bölgesindeki liderliğini güçlendiren Türksat, 42° yörüngesinde kullanıcılara daha fazla TV ve radyo kanalı izleme imkânı sunmaktadır.

TÜRKSAT 4A UYDU FREKANS AYARLARI 
Türksat 4A geçiş tamamlandı tüm kanallar yeni uydu frekans ayarlarına göre değişti. Fakat birçok uydu cihazını ayarlamak zor oldu. Halen daha cihaz ayarı sorunu çekenler için uydu cihazı nasıl ayarlanır bilgisini sizlerle paylaşacağız.


Next Marka Uydu Alıcı Sahipleri İçin ;

Next uydu alıcınızın menü ayarlarına gelin ve Uydu seçimleri menüsünü açın.

Aynı menüden Türksat uydusunun seçin ve uzaktan kumandanızın YEŞİL renkli tuşuna basın.

Bu tuşa basında ekranınıza uyarı olarak eski frekansların silinecek uyarısı gelir. EVET diyerek seçimi onaylayın. Bu işlemle beraber eski Türksat uydu ayarları silinecektir. Bu işlemi mutlaka yapmak zorundasınız.

Artık cihazınız yeni kanal lsitesini almaya hazır durumda.

Bu sefer KURULUM menüsüne gelerek UYDU KANAL TARAMA seçeneğine tıklayın. (internet ayarlarının üzerinde)

Şimdi aşağıdaki menüleri düzenleyin.

TARAMA ŞEKLİ: OROMATİK

TARAMA SAHASI: SEÇİLİ TİP

NETWORK ARAMA: AÇIK

TARAMA TİPİ: TÜMÜ / TÜMÜ / TÜMÜ / NO

En son ayar olarak TRASNPONDER üzerinde gelip OK seçerek listenizi alın.

Uzaktan kumandanızı tekrar kullanarak 11844 / 2222 / V değerli TP ayarını bulun ve aktif hale getirin. Daha sonra taramayı başlatı seçin.

Bu işlemlerin sonunda KANAL TARAMA ekranı gelecek ve kanalları buldukça size listeleyecektir.

NEXT uydu alıcıları için Türksat 4a frekans ayarları, uydu ekleme ayarları bu şekildedir. Bu yöntemle normal ve bütün HD kanallar listenize gelecektir.

Türksat 4a kanal yükleme

Türksat otomatik arama frekansını uydu alıcısına girip, şebeke arama (Network Search) açık seçilerek, kanal arama (Manual Search) yaptırılması güncel kanal listesinin uydu alıcınıza yüklenmesi için yeterlidir. Ancak herhangi bir olumsuzluk durumunda k?nalları manuel olarak ekleyebilmeniz için Türksat 4a kanal listesinin tamamını aşağıda belirttik.

Türksat 4a otomatik arama frekansı bilgileri ise şöyle;

Frekans : 11844 MHz

Polarizasyon : Dikey – V – (Vertical)

Sembol oranı (Symbol Rate) : 2222 Ksymb FEC: 3/4

Frekans : 11747 MHz

Polarizasyon : Yatay -H – (Horizontal)

Sembol oranı (Symbol Rate) : 27500 Ksymb FEC: 5/6

türksaat 4a frekans ayarı

Türksat 4a uydusu hizmete girdi.Bu nedenle değişen frekanslar için çanak antenle oynanmayarak, televizyon kanalları yeni frekanslara taşınacak. Türksat 4A ile yeni tv kanal frekans düzenlemeleri yapıldı. Kanalların büyük bölümü yeni uyduya taşındı.

Televizyon ve radyo kanallarının frekansları 17 Eylül'ü 18 Eylül'e bağlayan gece değişti. Yapılan değişiklikten sonra vatandaşlar kanalların yeni frekanslarını bulmak ve frekans ayarlama işleminde oldukça sorun yaşandı. Türksat 2A haberleşme uydusunun ömrü 2016 yılının başında tamamlanacağından, söz konusu uydu üzerindeki yayınlar Türksat 4A haberleşme uydusuna aktarılacak, yeni TV kanallarıyla birlikte Türksat uyduları üzerindeki TV kanal sayısı 500'ün üzerine çıkacaktır.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Üniversite Kayıt Dondurma İşlemleri Nasıl...
üniversite eğitiminize devam edemeyecek durumdaysanız kaydınızı sildirmenize gerek bulunmamakta bunun yerine...

Haberi Oku