Teknoloji:
Twitter Kapandı mı Twitter Neden Açılmıyor kapanacak mı? - Çarşıbaşı

Twitter neden açılmıyor sebep bu olabilir mi? Yıllardır bir türlü kar edip yatırımcılarının yüzünü güldürmeyi başaramadı. Yola aynı zamanda çıktıkları sosyal medya servisi Facebook dünyanın en önemli, en büyük şirketleri arasına girmişken Twitter hala bir gün kar ederiz umuduyla şirketin zararlarını finanse eden bir start-up görünümünden çıkmayı başaramadı.

Son olarak geçen yaz CEO'sunu değiştiren şirkette, umutlar artık tükenmiş olabilir. Kurucusu Jack Dorsey'in CEO'luğunda şansını son kez denemeye karar veren Twitter'da sene sonu hesapları ortaya çıkınca rahatsızlıklar daha da artmışa benziyor çünkü şirketin dört üst düzey yöneticisi aynı gün istifa ederek, Twitter'da işlerin kötüye gittiği söylentilerini yeniden gündeme taşıdılar. Mühendislik başkan yardımcısı Alex Roetter, global medya başkan yardımcısı Katie Jacobs Stanton, ürün başkan yardımcısı Kevin Weil ve Vine'ın lideri Jason Toff şirketten ayrıldıklarını açıkladılar.

Ayrılıkların nedeni hakkında resmi bir açıklama yok ancak istifa dışında, yöneticilerin görevden alınmış olmaları ihtimalinin de yüksek olduğu değerlendiriliyor. Yine de Jack Dorsey'in kişisel hesabından yaptığı açıklama, bu ayrılıkların istifa olduğunu vurguluyor.

Şimdi herkesin aklındaki sorular şunlar: Twitter batıyor ve yöneticileri de onunla birlikte batmamak için gemiden kaçıyor mu, yoksa Jack Dorsey, istediği performansı gösteremeyen yöneticileri şirketten uzaklaştırıyor mu?

Techinside

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
şerefsiz twitter 4 yıl önce

ayrımcılık yapan ve türki̇ye deki teröristleri ve gezizekalıları öven twitterin ta amnına koyayım
terörist twtter

Üniversite Kayıt Dondurma İşlemleri Nasıl...
üniversite eğitiminize devam edemeyecek durumdaysanız kaydınızı sildirmenize gerek bulunmamakta bunun yerine...

Haberi Oku