Teknoloji:
Twitter Kaydol Giriş Yap Twitter Hesap Aç - Araklı

Twitter Kaydol Giriş Yap 2016 Twitter Hesap Aç Önümüzdeki aylarda devreye girecek yenilikte, ayrıca kendi yazdıklarınızı retweet edip alıntılayabileceksiniz.

Twitter, önümüzdeki aylarda devreye girecek yeni güncellemeyle 'leri sadeleştireceğini ve 140 karakterlik 'lerinde daha fazla alan oluşturarak kullanıcıların kendilerini daha kolay ve hızlı ifade edebileceklerini açıkladı. Sadeleştirilmiş kuralı, her gün twitter'a gelen veya platforma yeni girenlerin daha hızlı ve doğrudan sohbet oluşturmalarına olanak tanıyacak.

Bundan böyle 'lere yapılan fotoğraflar veya videolar gibi eklemeler karakterleri tüketmeyecek. 'lere yanıt verirken koyulan @kullanıcıadı da harf sınırını düşürmeyecek. Herkes kendi yazdıklarını Retweet edip alıntılayabilecek. Böylelikle eski leri yeniden gün ışığına çıkarıp yorum yazabilecek. @kullanıcıadı ile attığınız her tüm kullanıcılarınız tarafından da görülecek.

İşte Twitter'ın hazırladığı değişiklikler:

Yanıtlar: Herhangi bir 'e yanıt yazarken, @kullanıcıadı ifadesi artık 140 karakter sınırı içinde yer almayacak. Bu değişiklikle twitter'da sohbet yürütmek daha kolay ve

doğrudan hale gelecek. Tüm gruba ulaşsın diye uğraşırken kelimelerde cimrilik

etme devri bitti.

Medya ekleri: Fotoğraf, GIF, video ve anket ya da alıntı gibi ekleri 'lerinize yerleştirdiğinizde, bu ekler artık 'inizin karakter sınırında yer almayacak.

Kendi 'lerinizi retweet edin ve alıntılayın: Daha önce attığınız 'leriniz için Retweet butonunu devreye koyulacak, böylelikle daha önceki 'leriniz hakkında yeni bir düşüncenizi paylaşmak istediğinizde ya da gerçekten iyi bir 'inizin gözden kaçtığını düşündüğünüzde kolaylıkla Retweet edip alıntılayabileceksiniz.

Twitter kurucularından CEO Jack Dorsey bu gelişmeyle ilgili olarak "Bu yılın en büyük önceliklerinden biri ürünlerimizi sadeleştirmek" dedi ve şöyle devam etti: Twitter'ı çok daha kolay ve hızlı hale getirmeye odaklandık. twitter'in en iyi olduğu yer tam da budur – şu anda nelerin yaşanmakta olduğu, canlı sohbetler ve sisteme en baştan itibaren getirdiğimiz kolaylık. Twitter'ın 'anı yaşamak' ilkesinden vazgeçmiyoruz. Bizim için en önemli olan; kısa ifade edebilme, hız ve canlı sohbetler; düşünceleri anında dünya ile paylaşabilmektir. Her zaman lere daha fazla içerik ekleyebilmenin ve herkesin söylemek istediklerini paylaşmalarının yollarını arayacağız. Sistem hızlı, kolay, basit ve ifade edebilme olanakları sunduğu sürece twitter'ı çok daha iyi bir deneyim haline getirmek için neler yapabileceklerimizi araştıracağız.

Karşılıkla takiplerde % 56 artış yaşandı

Twitter, bu yılın başlarında zaman akışında (timeline) yaptığı geliştirmelerle, kullanıcıların uzakta oldukları dönemde önemli leri kaçırmamalarını sağlamak için hemen en yeni lere dönmelerini sağladı. Kullanıcılar bu değişimi çok olumlu buldu ve %2'si bu seçeneği tıkladı. Bu da , Retweet, beğeni ve yanıt olarak daha fazla etkileşim sağladı.

Bunlara ek olarak, twitter'a yeni girenlere yarar sağlayacak şekilde bir güncelleme daha yapıldı ve böylelikle başlık, yer ve kişilerle ilgili yeni hesaplar bulmak kolaylaştırıldı. Bu hem iOS hem de Android OS üzerinde; takiplerde % 48; karşılıklı takiplerde ise % 56 gibi çok büyük bir artış sağladı.

Karşılıklı takip çok daha önemli çünkü bu kişilerin tanışmasını, sohbet etmesini ve görüşlerini paylaşmalarına olanak tanır. Özellikle yeni etkileşimler ve kullanımlar için kritik bir eşiktir.

Sadece bir metin olarak başladığı günden bugüne 10 yıl içinde ler büyük değişikler geçirdi: fotoğraflar, video, GIF'ler, anketler eklendi; 'lerin alıntılanması sağlandı. Bütün bu tarihi atılımlar sadece 140 karakter içinde yaşandı. Tüm bu değişiklere ek olarak twitter, sağladığı hizmetin daha basit ve içten bir şekilde sürmesinin yollarını araştırmaya devam edecek ve bunu da "Twitter'ın hızlı ve doğrudan canlı sohbet etmek, bağlantı kurmak ve yorum yapmak için en iyi ortam olduğu" gerçeğinden de ödün vermeden yapacak.

Twitter bugün bu değişiklikleri, geliştiricilere platform çerçevesindeki yüzbinlerce ürün için – bunlar arasında Fabric de bulunuyor – gerekli güncellemeleri yapmaları için zaman tanımak için açıklıyor.

Güncellemeler önümüzdeki aylarda twitter.com üzerinde, iOS ve Android'lerde, Deck'te, Mac için twitter üzerinde, video.twitter.com ile ads.twitter.com üzerinde aktif olacak.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Üniversite Kayıt Dondurma İşlemleri Nasıl...
üniversite eğitiminize devam edemeyecek durumdaysanız kaydınızı sildirmenize gerek bulunmamakta bunun yerine...

Haberi Oku