Teknoloji:
Yeni Özel Güvenlik Kimlikleri ne zaman verilecek değişecek 2016 - Çarşıbaşı

Yeni Özel Güvenlik Kimlikleri ne zaman verilecek değişecek Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Güvenlik Dairesi Başkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre, barkod okuma ve filigran gibi güvenlik bileşenlerinin çok yüksek teknoloji ile donatıldığı yeni "özel güvenlik kimlik kartları" 2016'nın ilk çeyreğinde hem özel güvenlik görevlilerine, hem yöneticilerine ayrı ayrı basılacak.

Türkiye genelindeki özel güvenlik çalışanları, taklidinin imkansız olduğu belirtilen yeni kimlikleri için 81 ildeki Özel Güvenlik Şube Müdürlüklerine internet üzerinden başvuru yapacak. Yeni kimlikler için başvuranlardan biyometrik fotoğraf istenecek. Özel güvenliklerin yeni kimliklerini Pasaport Daire Başkanlığı basacak.

Halen kullanımda olan özel güvenlikçilerin kimlik kartları ile ilk kez kimlik kartı alacak görevlilerin kartları PTT ile başvuranların adreslerine gönderilecek.

TÜRKİYE'DE 245 BİN 358 ÖZEL GÜVENLİK GÖREVLİSİ ÇALIŞIYOR

Türkiye'de 2015 yıl sonu itibarıyla 384 özel güvenlik şirketi faaliyet gösteriyor. Faal özel güvenlik eğitim kurumları sayısı ise 467. Ülke genelinde 69 bin 248 özel güvenlik izni olan yer bulunuyor. Yurt genelindeki alarm izleme merkezi sayısı ise 343. Kayıtlı olarak 245 bin 358 özel güvenlikg örevlisi stadyumlar, bankalar, alışveriş merkezleri ve bazı kamu kurumlarında görev yapıyor.

Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanun'un 2004 yılında yürürlüğe girmesiyle kamu güvenliğini tamamlayıcı mahiyetteki özel güvenlik hizmetlerinin yerine getirilmesine ilişkin esas ve usuller belirlendi. Bu kanun, özel güvenlik izninin verilmesine, bu hizmeti yerine getirecek kişi ve kuruluşların ruhsatlandırılmasına ve denetlenmesine ilişkin hususları kapsıyor.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
TÜLAY-ELAZIG 4 yıl önce

özel güvenlik emniyet mensubu bir personeldir valilik tarafından verilen bir kimlik var nöbet tutan kamu kurumlarını koruyan dr koruyan bi güvenlik nasıl olur da kadro verilmez şaşıyoruz bizler elazıgdaki sendikal çalışmalarımız hızla sürüyor herkes elini taşın altına koysun artık zaman kadro zamanıdır arkadaşlar..

Misafir Avatar
cabbar 4 yıl önce @TÜLAY-ELAZIG

tülay hanım size kaılıyorum 10 yıllık bır güvenlikçiolarak napacaz bılemıyorum duyun artık görün artık bızı ya.

-Beğenmedim(0)
Misafir Avatar
alper 4 yıl önce

yeni özel güvenlik kimlik kartlarını ne zaman verilecek ankara.

Misafir Avatar
ata can 4 yıl önce

taşeron işçileri bu eziyettin çektırenlere Allah belaları versinler inşAllah ve bu sistemede

Misafir Avatar
engin 4 yıl önce

Adıyaman yeni kimlik ler nezaman ve r inecek

Üniversite Kayıt Dondurma İşlemleri Nasıl...
üniversite eğitiminize devam edemeyecek durumdaysanız kaydınızı sildirmenize gerek bulunmamakta bunun yerine...

Haberi Oku