Teknoloji:
Yunus Emre Aşkın Yolculuğu Dizi Oyuncuları Kimdir Oyuncu Kadrosu - Çarşıbaşı

İlk sezonu geçen yıl ramazanda yayımlanan TRT'nin dönem dizisi "Yunus Emre Aşkın Yolculuğu"nun 2. sezonu 19 Ocak'ta izleyiciyle buluştu.

Yunus Emre Aşkın Yolculuğu Oyuncuları Kimdir Rolü Oyuncu Kadrosu Mutasavvıf Yunus Emre'nin hayatını anlatan ve TRT 1'de gösterilecek dizinin yeni sezonunun tanıtımı dolayısıyla Beykoz Kundura Fabrikası'nda düzenlenen basın toplantısına dizinin oyuncuları, yapımcısı ve yönetmeni katıldı.
'İzleyici bıkmış durumda'
 
Dizinin yapımcısı Mehmet Bozdağ, AA muhabirine yaptığı açıklamada, farklı işler ortaya koymaya gayret ettiklerini belirterek, "Bugün televizyon dünyası, aşk ve entrika hikayelerini, daha doğrusu toplumla hiçbir zaman örtüşmeyen hikayeleri devam ettiriyor. İzleyici, bence bundan bıkmış durumda. İnsanlar, Yunus'ta kendilerini, insan olmanın mücadelesini, gönül dünyasının açılabilme sırrını izleyecek. Bunlar, bu toprakların mayasında olduğu için izleyiciye aslında onun toplumsal hafızasını yeniden hatırlatacak" dedi.
 
'Herkes merakla bekliyor'
 
Yunus Emre'yi canlandıran oyuncu Yusuf Gökhan Atalay da çok özenle çalıştıklarını vurgulayarak, "Bu süreçte Yunus'un pişme dönemini, sınavlarını, aslında her insanın zina, şöhret, makam, para ve hırsla mücadelesini anlatacağız. Bunların üstesinden nasıl geldiğini ve nasıl Yunus Emre olduğunu anlatacağız. Sezonun yarısından sonra da yaşlılık dönemine geçilecek. Herkes de merakla bekliyor Yunus'un şiirlerini dillendirmemizi" diye konuştu.
 
Senaryosunu Mehmet Bozdağ ve İsa Yıldız'ın kaleme aldığı, "Tekden Film" yapımı dizide ayrıca, Baran Akbulut, Mehmet Çepiç, Ceyda Kasabalı ve Asuman Çakır gibi isimler rol alıyor. 

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
arzuhal 4 yıl önce

bizi duyanınız varsa yunus emre dizisi lütfen kullandığınız fon müziklerinin sesini kısın yoksa konuşulanlar anlaşılmıyor ve komik duruma düşüyorsunuz .keşke telefonunuz olsa da sizi arayabilsem

Misafir Avatar
Kütüp hane 4 yıl önce

Tv.nizin ses ayarlarına bakrırın.bizde hiç öyle bir sorun çıkmıyor.

-Beğenmedim(0)

Üniversite Kayıt Dondurma İşlemleri Nasıl...
üniversite eğitiminize devam edemeyecek durumdaysanız kaydınızı sildirmenize gerek bulunmamakta bunun yerine...

Haberi Oku