Sözleşmeli Bordo Bereli Alımı Şartları Başvuru Tarihleri Asker - Dernekpazarı

Sözleşmeli Bordo Bereli Alımı 2015 2016 Başvuru Şartları Tarihleri AskerMurat GÜRGEN

Terör olayları ve bölgedeki güvenlik sorunlarının tırmanışa geçmesi nedeniyle Özel Kuvvetler Komutanlığı'nın (ÖKK) görev sahası genişledi, personel ihtiyacı arttı. Sözleşmeli subay ve astsubaylar, Türk Silahlı Kuvvetleri'nde (TSK) doğrudan ÖKK personeli olarak görevlendirilebilecek.

Adayların, Özel Kuvvetler kursu görecekler için aranan sağlık şartlarına sahip olmaları gerekiyor. Sözleşmeli Subay ve Astsubay Yönetmelikleri'nde temmuz ayında yapılan değişiklikle, TSK'ya doğrudan ÖKK'da görev yapmak üzere sözleşmeli subay ve astsubay alınabilmesinin önü açılmıştı.

Bu kez TSK Subay ve Astsubay Atama Yönetmeliği'nde değişiklik yapıldı ve söz konusu personelin atanma usulü de belirlendi. Böylece uygulamaya geçişin son adımı atıldı.

SİVİLDEN TAZE KAN

Mevcut uygulamaya göre; Özel Kuvvetler Komutanlığı'nın personel seçimi kuvvet komutanlıkları ile Jandarma Genel Komutanlığı'nda yapılıyordu. Yeterli personel temin edilememesi halinde Özel Kuvvetler Komutanlığı, dağ-komando veya paraşüt kursu görmüşler öncelikli olmak üzere "gönüllülük" esasına göre personel seçimi yapıyordu. Atama Yönetmeliği'ne "Doğrudan Özel Kuvvetler Komutanlığı'nda görev yapmak üzere TSK'ya alınan sözleşmeli subay ve astsubaylardan askeri eğitimlerini başarı ile bitirenlerin atamaları Özel Kuvvetler Komutanlığı'na yapılır" maddesi eklendi.

Buna göre TSK, doğrudan "Bordo Bereli" olarak görev yapmak üzere, sözleşmeli subay ve astsubay istihdam edebilecek. Doğrudan ÖKK'da görevlendirilen sözleşmeli subay ve astsubaylar, sağlık yeteneklerini kaybetmedikleri sürece, ilerleyen yıllarda farklı kadrolarda görevlendirilemeyecek. Sözleşmeli subay ve astsubaylar öncelikli olarak ÖKK bünyesinde çok özel bir eğitimden geçirilecek. Bordo Bereliler 3 farklı dalda toplam 47 ders görecek.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
ali 4 yıl önce

ben kaslıyım bordo bereli olabilirmiyim

Misafir Avatar
muhammet doğan 4 yıl önce

abi ben askerligimi jandarma olarak yaptım boyum 196 kilom 90 fiziki yapım iyi kendime güveniyorum öle de böyle de ölecem en azından kahraman bir asker olarak ölürüm abi sizden ricam elimden tutmanız sadece

Misafir Avatar
ali gelgec 4 yıl önce

Asker aalimi 35 40

Misafir Avatar
ALİ 4 yıl önce @ali gelgec

35 40 yaşındamı olacak sözleşmeli bordo bereli

-Beğenmedim(1)
Misafir Avatar
ALİ 4 yıl önce @ali gelgec

35 40 yaşındamı olacak sözleşmeli bordo bereli

-Beğenmedim(0)
Misafir Avatar
Resul bahçe 4 yıl önce

Arkadaslar ben askerligimi bitireli 10sene oldu askerligi bitirdikten sonra bize soylediler uzmanlik sinavlari var ben gitmedim ama sinavlara girseydim simdi uzman olmusdum ama ne yazikki kacirdim kismet

Misafir Avatar
büyükçekmeceli mami 4 yıl önce

artık bordo berelileri pkknın ışidin üstüne salmaları lazım böyle büyük bir değerimiz var ve kullanmıyoruz

Misafir Avatar
Hasan Akman 4 yıl önce

Kysr 1 kmd tg da parasut atlama katlama ve de dagcilik egtmi aldim c130 c 160 ve kasa atlayisi yaptim yas 28 acik ogretim lise mezunuyum sivil vatandasim gonullu gitmek istiyorum bilginize cevap yoluyla karsilik vermesiyle arz ederim

Misafir Avatar
kılıç 4 yıl önce

başvuru ne zaman canımı bile verrim yetrki çağırsınlar..

Misafir Avatar
ahmet 4 yıl önce

akıllı olun başvuryu burdan duyurular mı sizce akıllı olun bak

Bahoz Erdal kimdir? Bahoz Erdal öldü mü? Fehman...
Bahoz Erdal kod adlı Fehman Hüseyin kimdir? Bahoz Erdal nasıl ve kim tarafından öldürüldü? Terör örgütünün...

Haberi Oku