Volvo s60 2016 Özellikleri ve Satış Fiyatı - Düzköy

Volvo Car Turkey, yıl sonunda tarihi satış rekoruna hazırlanıyor.  Volvo s60 2016 Fiyatı ve Özellikleri ve Satış tarihi Yılın 11 ayında 5 bin 939 adet satış gerçekleştiren Volvo’nun yıl sonu hedefi 7 bin adet seviyesinde. 

Volvo Car Turkey Genel Müdürü Frank Versaevel, bu başarının en önemli aktörlerinden birinin S60 modeli olduğunu söyledi.  S60’ın 3500 adedin üzerindeki satış performansının kendi segmentinde önemli bir paya sahip olduğunu ifade eden Versaevel, Volvo satışları içindeki payının ise yüzde 55 olduğunu açıkladı. 

Versaevel şöyle devam etti: “Satışlarımız içinde yüzde 25’lik paya sahip olan V40 ise bir önceki yıla göre performansını yaklaşık yüzde 20 artırmış olacak.”

Son günlerde internette piyasa değerinin altında gösterilerek tüketici için cazip kılınan pek çok araç alışverişinde "kapora dolandırıcılığı"nın arttığını söyledi.

Vatandaşların satıcının güvenirliliğini teyit etmeden kapora yatırmaması gerektiğini vurgulayan Erkoç, "İnternetten araç alanlar, kapora yatırırken iyi düşünsün. Anlaşma yapılırken ve önden ödeme yapılırken çok dikkat edilmesi gerekmektedir" dedi.

MASFED Başkanı Erkoç, kapora dolandırıcılığının yanı sıra vatandaşların kilometresiyle oynanmış, ağır kazalara karışmış, ciddi teknik ve kalıcı sorunları olan araçları farkına varmadan ve değerinin çok üstünde paralar vererek alıp mağdur olabildiğini de aktardı. 

İkinci elde nelere dikkat etmeli

Araç satın alacakların mağduriyet yaşamaması için çok dikkatli olmaları ve güvenilir ticarethanelerle bu alışverişi gerçekleştirmeleri gerektiğini anlatan Erkoç, şunları kaydetti:

"Öncelikle tüketiciler, ikinci el araç alırken kayıtdışı satış yapan kişileri değil, güvenilir ciddi kurumları tercih etmesi şart. Otomobil, otomobil ticarethanelerinde alınıp satılması gereken bir üründür. İkinci el araç alacak vatandaşlara bazı pratik tavsiyelerde bulunabiliriz.

Öncelikle alacakları aracı çok dikkatlice ve Aydınlık bir ortamda incelemeliler. Tanıdık bir motor veya kaporta ustası varsa birlikte gidebilirler. Aracın ruhsatını kontrol etsinler, araba üzerindeki motor ve şase numarasıyla ruhsattaki numaraların aynı olmasına dikkat etsinler.

Motor ve şaside bir yama, kaynak gibi durumların olmamasına dikkat etsinler. Aracın sicil kayıtlarını araştırmak gerekiyor, geçmişte kazası var mı, varsa nerelerinde ve ne boyutta bunları bilmeleri gerekir."

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
FİGO 4 yıl önce

çook pahalli alamiyoruz

Bahoz Erdal kimdir? Bahoz Erdal öldü mü? Fehman...
Bahoz Erdal kod adlı Fehman Hüseyin kimdir? Bahoz Erdal nasıl ve kim tarafından öldürüldü? Terör örgütünün...

Haberi Oku